Austin Dillon az utolsó körös előzéssel nyerte meg a Daytona 500-at

TOVÁBB: Austin Dillon felszerelés

DAYTONA BEACH, Fla. – Austin Dillon győzött egy 200 mérföld per órával játszott Survivor-játékban, hevesen és bocsánatkérés nélkül nyerte meg a vasárnapi Daytona 500-at, miután az utolsó kör harmadik kanyarjában megfordította a versenyben vezető Aric Almirolát.

A Monster Energy NASCAR Cup Series szezonnyitó versenyén a 40 induló pilóta közül tíz végzett az élmezőnyben egy olyan versenyen, amelyen nyolc figyelmeztetés és három hatalmas roncs volt, amelyek a mezőny legerősebb autóinak nagy részét kiiktatták.

A hosszabbítás második és egyben utolsó körében Darrell “Bubba” Wallace Jr. hatalmas lökése után a hátsó pályán Dillon a hosszabbítás második és utolsó körében Almirola hátsó lökhárítóját jelölte meg, amikor Almirola feljebb húzódott a pályán, hogy blokkolja őt a 3-as kanyar bejáratánál.

Almirola No. 10-es Stewart-Haas Racing Fordja oldalra fordult és a falnak csapódott, miközben Dillon elszáguldott mellette a Richard Childress Racing Chevrolet-jével, amely a 3-as rajtszámot viselte, azt az autószámot, amellyel a néhai Dale Earnhardt 20 évvel ezelőtt egyetlen győzelmét aratta a Nagy Amerikai Versenyen.

“Azt tettem a végén, amit tennem kellett” – mondta Dillon. “Utálom a 10-es számú (Almirola) srácokat. Volt egy futamunk, és én a gázon maradtam. Ez van itt Daytonában.”

“Annyira nagyszerű, hogy a 3-as számú autóval újra a győzelmi sávba jutottam. Ez az idősebb Dale Earnhardtnak és az összes idősebb (Dale) rajongónak szól. Szeretlek titeket, srácok. Az év hátralévő részében továbbra is szét fogjuk rúgni a seggüket!”

RELATED: Earnhardt 1998-as daytonai győzelme alakította a Dillon fivérek karrierútját | Szerencsés penny Austin számára

A nagyapja, Richard Childress számára versenyző Dillon a tavalyi Coca-Cola 600-as versenyen szerezte meg első győzelmét. Ez egy üzemanyagmérföldes győzelem volt. A vasárnapi küzdelem a Harley J. Earl trófeáért egy durva és zűrös ügy volt. Dillon a verseny előtt azt mondta, hogy tetszenek az esélyei. Jobban tetszettek neki, amikor negyediknek állt fel az utolsó újraindításhoz, és reagált, amikor a verseny eljött hozzá.

“Tudtam, hogy jó helyen vagyunk” – mondta Dillon. “És köszönetet kell mondanom Darrell Wallace Jr-nak – nagyszerű munkát végzett. Az ECR (Earnhardt Childress Racing) motorjaival az első helyen végzett. Micsoda nap. Köszönöm, Darrell, a lökést. Nekem kellett megtennem a végén.”

“Azt mondtam (az első győzelmem után), hogy nem tudom felülmúlni, de ez igen. A nagyapám mindent megtett értem. Mindenki tudja ezt. Nagy a nyomás rajtam, hogy teljesítsek, mert mindenből kaptam egy kicsit. De szeretem ezt a nyomást. Ugyanez a helyzet a 3-as számmal is. Nagy nyomás van mögötte.”

“De hajlandó vagyok ezt elfogadni és ezzel együtt menni. Egyszerűen csak hálás vagyok mindazoknak, akik támogatnak minket ezen az úton – Dale Earnhardt Jr. és a családja, amiért megengedték, hogy visszahozzuk ezt a számot. A kör bezárul. Nem tudom eléggé megköszönni az Úrnak ezt a lehetőséget.”

Wallace második lett, 0,260 másodperccel Dillon mögött és 0,002 másodperccel megelőzve a harmadik helyen végző Denny Hamlint, aki a hosszabbítás kezdetén zöldre vezette a mezőnyt, de az egyetlen Toyota pilótaként a vezető körben nem talált rajthoz állót a futamot eldöntő két körös szétlövésben.

Wallace az eddigi legjobb helyezést érte el afroamerikai pilóta által a Daytona 500-on, felülmúlva a NASCAR Hall of Famer Wendell Scott 1966-os 13. helyezését.

Joey Logano számtalan problémát leküzdve negyedik lett, Chris Buescher pedig az ötödik helyet szerezte meg a 37-es számú JTG Daugherty Chevrolet-vel.

A célba érkezés sorrendje azonban kevéssé tükrözte a verseny nagy részét. A hetedik helyen végző Ryan Blaney a 207 körből 118-at vezetett, de a No. 12-es Fordja orra megsérült a 199. körben történt 13 autós karambolban, ami miatt a verseny hosszabbításba torkollott.

A baleset véget vetett a 2017-es Daytona 500 győztes Kurt Busch győzelmi esélyeinek is, aki az első helyért küzdött, amikor a szabályos időmérő vége közeledett; a pole győztes Alex Bowman, aki a verseny nagy részében türelmesen az első ötben haladt; és Martin Truex Jr, a sorozat címvédője.

Jegyzetek: Dillon győzelme volt az első a Chevrolet új Camaro ZL1 versenyautója számára, amelyet ebben a szezonban vezettek be a Monster Energy NASCAR Cup Series-ben… A 102. körben egy hatautós baleset miatt Danica Patrick kiesett a versenyből. NASCAR-karrierjét a 35. helyen fejezte be. Chase Elliott, Kevin Harvick és a verseny előtti favorit Brad Keselowski ugyanebben az incidensben esett ki… Jimmie Johnson a Speedweeks alatt már a harmadik No. 48-as Chevroletjét veszítette el a 60. körben történt kilencautós ütközésben, amely Erik Jones és Daniel Suarez erős Joe Gibbs Racing autóit is kiütötte… Kurt Busch nyerte az első 60 körös szakaszt, Blaney pedig a másodikat. Blaney hat ponttal vezet a sorozat tabelláján Dillon és a hatodik helyen végző Paul Menard előtt.