Külső videó

videó ikon

Calais Campbell NFL Combine Workoutja

Draft előtti mérőszámok
magasság súly 40-yard dash 10-yard split 20-yard split 20-yard shuttle Three-kúpgyakorlat Vertikális ugrás Távolugrás Bench press

Arizona CardinalsSzerkesztés

Az Arizona Cardinals a 2008-as NFL Draft második körében (az 50. helyen) választotta ki Campbellt. Campbell volt a hatodik defensive end, akit 2008-ban draftoltak. Az Arizona Cardinalsnak nem volt azonnali szüksége egy kezdő kaliberű defensive endre, de úgy döntöttek, hogy értéket választanak és Campbell-t draftolják, miután váratlanul kiesett az első körből, és a választás idején a legjobb elérhető játékosnak tartották.

2008-as szezon: Az Arizona Cardinals 2008. július 24-én négyéves, 3,40 millió dolláros szerződést kötött Campbell-lel, amelyből 1,68 millió dollár garantált és 484 500 dollár aláírási bónuszt tartalmazott.

Campbell az edzőtáborba belépve tartalék védőjátékosnak lett kijelölve, és Bryan Robinson és a másik újonc, Kenny Iwebema ellen versenyzett a rotációban elfoglalt helyért. Ken Whisenhunt vezetőedző hivatalosan is tartalék védőjátékosnak nevezte Campbell-t az alapszakasz kezdetére, a veteránok, Darnell Dockett és Antonio Smith mögé.

Campbell a Cardinals szezonnyitóján, a San Francisco 49ers elleni mérkőzésen debütált a profi alapszakaszban, és a 23-13-as győzelem alkalmával egy tackle-nél segédkezett. A következő héten Campbell négy szóló tackle-t gyűjtött a szezonban a Cardinals 31-10-es győzelmében a Miami Dolphins ellen a 2. héten. A 16. héten Campbell a New England Patriots elleni 47-7-es vereség alkalmával megdöntötte szezoncsúcsát négy szóló tackle-vel.

Campbell újonc szezonját 28 tackle-lel (23 szóló), egy védett passzal, egy kényszerített fumble-lel és egy fumble recovery-vel zárta 16 mérkőzésen és nulla kezdőként.

A Cardinals 9-7-es mérleggel végzett az NFC West élén és kvalifikálta magát a 2008-as rájátszásba. 2009. január 3-án Campbell első NFL rájátszásbeli mérkőzésén lépett pályára, és az NFC Wild Card Roundban az Atlanta Falcons elleni 30-24-es győzelem során két szerelést hajtott végre. A Cardinals bejutott a Super Bowl XLIII-ba, miután az NFC divíziós fordulójában 33-13-ra legyőzte a Carolina Panthers-t, majd az NFC bajnokságban 32-25-re legyőzte a Philadelphia Eaglest. 2009. február 1-jén Campbell szerepelt a Super Bowl XLIII-ban, és két összesített szerelést jegyzett, amikor a Cardinals 27-23-ra kikapott egy szoros mérkőzésen, amely az idő lejártával dőlt el. Campbell a rájátszást nyolc kombinált tackle-vel (hét szóló) és egy passzlepattanóval zárta.

2009-es szezonSzerkesztés

2009. február 9-én Ken Whisenhunt vezetőedző kirúgta Clancy Pendergast védelmi koordinátort, mivel a védelem nem tudta megtartani 23-20-as előnyét a Super Bowl XLIII negyedik negyedében. Campbell az edzőtáborba kezdő védőjátékosként lépett be, miután Antonio Smith a szabadügynöki szerződés során a Houston Texanshoz távozott. Billy Davis védelmi koordinátor úgy döntött, hogy az alap 4-3-as védelmet 3-4-esre cseréli. Ken Whisenhunt vezetőedző Darnell Dockett-tel szemben és Bryan Robinson nose tackle mellett Campbell-t nevezte ki kezdő bal oldali védőjátékosnak az alapszakasz kezdetére.

Campbell a Cardinals szezonnyitóján, a San Francisco 49ers ellen kezdett, és a 20-16-os vereség során hat szóló tackle-t és egy passzot hárított. A következő héten Campbell a 2. héten a Jacksonville Jaguars elleni 31-17-es győzelem alkalmával egy tackle-t, egy passzot és egy fél sack-et szerzett. Karrierje első zsákolását csapattársával, Adrian Wilsonnal együtt hajtotta végre, amikor a negyedik negyedben David Garrard irányítót buktatták. 2009. október 18-án Campbell a 6. héten a Seattle Seahawks elleni 27-3-as győzelem során három együttes tacklet és 1,5 sacket jegyzett a szezonban. A harmadik negyedben Matt Hasselbeck irányítót hét yardos veszteségért sackelte, ami pályafutása első szóló sackje volt. A 8. héten a Cardinals 34-21-es vereségén, a Carolina Panthers elleni mérkőzésen szezoncsúcsot jelentő hét tacklet (hat szóló) gyűjtött. Campbell a 2009-es szezont összesen 45 kombinált tackle-vel (37 szóló), hét sackkel, öt passzelhárítással és egy kierőszakolt fumble-lel zárta 16 mérkőzésen és 15 kezdőként.

A Cardinals 10-6-os mérleggel végzett az NFC West élén, és hosszabbításban 51-45-re legyőzte a Green Bay Packers-t az NFC Wild Card Round során. 2010. január 16-án Campbell pályafutása első rájátszásbeli mérkőzésén kezdett, és három szóló tackle-t szerzett a New Orleans Saints elleni 45-14-es vereség alkalmával az NFC divíziós fordulójában.

2010-es szezonSzerkesztés

Ken Whisenhunt vezetőedző úgy döntött, hogy Campbell és Darnell Dockett maradnak a kezdő defensive endek az alapszakasz kezdetén, Bryan Robinson nose tackle mellett.

Campbell a Cardinals 12. heti, San Francisco 49ers elleni veresége során kikerült a pályáról, miután az előző héten megsérült a bokája. 2010. november 29-én Campbell a 15. héten, a Carolina Panthers elleni 19-12-es vereség alkalmával 11 összeszedett tackle-t (kilenc szóló) és sackelte Jimmy Clausen irányítót a 15. héten. A következő héten két szóló tacklet és egy sacket szerzett a Cardinals 27-26-os győzelmében a Dallas Cowboys ellen a 16. héten. Ez volt a második egymást követő meccse, amelyen zsákolást ért el, és a hatodik zsákolása a szezonban. Campbell a szezont 60 összesített tackle-vel (46 szóló), hat sackkel és két pass deflectionnel, valamint egy fumble recoveryvel zárta 15 mérkőzésen és 15 kezdőként.

2011-es szezonSzerkesztés

2011. január 6-án Ken Whisenhunt vezetőedző bejelentette Billy Davis védelmi koordinátor kirúgását, miután a Cardinals 5-11-es mérleggel végzett és a harmadik legtöbb pontot engedte a ligában 2010-ben. Ken Whisenhunt vezetőedző a Pittsburgh Steelers másodedzőjét, Ray Hortont alkalmazta a Cardinals új védelmi koordinátoraként. Horton egy alap 3-4-es védelmet alkalmazott, amely több frontot használt. Horton megtartotta Campbellt és Darnell Dockettet, mint kezdő defensive endeket a szezon kezdetére, valamint a nose tackle Dan Williams-t.

2011. szeptember 25-én, a Seattle Seahawks elleni 13-10-es vereség alkalmával, a 3. héten Campbell szezoncsúcsot ért el tíz összesített tackle-vel (öt szóló) és 2,5 sackkel az irányító Tarvaris Jacksonon. A 9. héten a Cardinals 19-13-as St. Louis Rams elleni győzelmében hat szóló tackle-t és két sack-et szerzett Sam Bradford irányító ellen. A következő héten, a 10. héten a Philadelphia Eagles elleni 21-17-es győzelem harmadik negyedében két szóló tacklet, két passzlekerülést és karrierje első interceptionjét hajtotta végre Michael Vick irányító passzából a Philadelphia Eagles elleni 21-17-es győzelem harmadik negyedében. A szezont karrierje csúcsán 72 összesített tackle-vel (53 szóló), tíz pass deflectionnel, nyolc sackkel, két kierőszakolt fumble-lel és egy interceptionnel zárta 16 mérkőzésen és 16 kezdőként. 16 mérkőzésen szerepelt a speciális csapatokban is, és három mezőnygólt blokkolt a szezon során. Campbell első szezonjában Ray Horton irányítása alatt túlnyomórészt az ötös poszton állt fel.

2012-es szezonSzerkesztés

2012. március 2-án a Cardinals elhelyezte a nem kizárólagos franchise tag-et Campbellre a 2012-es szezonra. 2012. május 10-én az Arizona Cardinals ötéves, 55 millió dolláros szerződést kötött Campbellel, amelyből 31 millió dollár garantált és 15 millió dollár aláírási bónuszt tartalmaz.

Ken Whisenhunt vezetőedző megtartotta Campbellt, Darnell Dockettet és a nose tackle Dan Williamset, mint kezdő defensive linemaneket az alapszakasz kezdetére. 2012. szeptember 16-án Campbell a 2. héten, a New England Patriots elleni 20-18-as győzelem alkalmával a New England Patriots elleni 20-18-as mérkőzésen szezoncsúcsot jelentő tíz tacklet (hét szóló) gyűjtött és két sacket jegyzett Tom Brady irányító ellen. Campbell három mérkőzésen (11-13. hét) nem volt aktív a jobb vádlija sérülése miatt. A 16. héten a Chicago Bears elleni 28-13-as vereség alkalmával nyolc kombinált tacklet gyűjtött, egy passzt hárított és egy sacket jegyzett. A következő héten Campbell két szóló tackle-t és egy sack-et szerzett a Cardinals 27-13-as vereségén a San Francisco 49ers ellen a 17. héten. Campbell a 2012-es szezont 65 összesített tackle-vel (50 szóló), 6,5 sackkel és hat passzleválással zárta 13 mérkőzésen és 12 kezdőként.

2013-as szezonSzerkesztés

Calais Campbell 2013-ban

2013. január 8-án az Arizona Cardinals kirúgta Rod Graves általános igazgatót és Ken Whisenhunt vezetőedzőt, miután a csapat 2012-ben 5-11-es mérleggel a divízió utolsó helyén végzett. 2013. január 18-án arról számoltak be, hogy Ray Horton védekező koordinátor az elbocsátását követelte, miután Horton helyett Bruce Arians-t vették fel új vezetőedzőnek. Bruce Arians vezetőedző hivatalosan is Campbell-t és Darnell Dockett-et nevezte ki kezdő védőjátékosnak a 2013-as szezon kezdetére.

2013. október 6-án Campbell négy szóló tackle-t, két sacket és karrierje első safety-jét jegyezte a Carolina Panthers elleni 22-6-os győzelem során a 4. héten. A harmadik negyedben sackelte az irányító Cam Newtont öt yardos veszteségért a célzónában, és ezzel safety-t jegyzett. A 7. héten a Seattle Seahawks elleni 34-22-es vereség alkalmával szezoncsúcsot jelentő nyolc tacklet gyűjtött. 2013. december 22-én Campbell négy kombinált tackle-t jegyzett és kétszer sackelte Russell Wilson irányítót, amivel megdöntötte szezoncsúcsát a Seattle Seahawks elleni 17-10-es győzelem során a 16. héten. Campbell 2013-ban mind a 16 mérkőzésen kezdett, és 58 kombinált tacklet (45 szóló), kilenc sacket, hat passzvédést, két fumble recovery-t, egy kényszerített fumble-t és egy safety-t jegyzett. A Cardinals új védelmi koordinátora, Todd Bowles megtartotta az alap 3-4-es védelmet, de több frontot is használt, és a blitzelésre helyezte a hangsúlyt. Campbellt folyamatosan használták defensive endként, és a védekezésének 8,4%-ában defensive tackleként is bevetették a three-technique-ben.

2014-es szezonSzerkesztés

A védelmi koordinátor Todd Bowles megtartotta Campbellt, mint kezdő bal oldali defensive endet az alapszakasz kezdetére, Dan Williams nose tackle és Frostee Rucker jobb oldali defensive end mellett.

2014. szeptember 16-án Campbell szezoncsúcsot jelentő tíz szóló tackle-t és egy sacket gyűjtött a New York Giants elleni 25-14-es győzelem során. Az 5. héten Campbell két szóló tacklet, egy passzt hárított és karrierje második interceptionjét hajtotta végre a Cardinals 41-20-as Denver Broncos elleni vereségén. Az interceptionje Peyton Manning irányító passzkísérletéből származott, és egy Montee Ball futónak szánt szűrőpassz volt a második negyedben. Campbell a harmadik negyedben lépett ki, mert lábsérülést szenvedett, amit a tight end Julius Thomas chop blockjánál szenvedett el. Bruce Arians vezetőedzőt megkérdezték a chop blockról, és azt mondta: “a legmocskosabb játék, amit 37 évnyi futball edzősködésem alatt láttam”! Campbellnél MCL ficamot diagnosztizáltak, és a következő két mérkőzésre (6-7. hét) kiesett. 2014. november 23-án Campbell hat együttes szerelést hajtott végre és karriercsúcsot jelentő három zsákolást hajtott végre Russell Wilson irányító ellen a Cardinals 19-3-as veresége során a Seattle Seahawks ellen a 12. héten. 2014. december 24-én bejelentették, hogy Campbellt beválasztották a Pro Bowlba, ami pályafutása első Pro Bowl-választása volt.

Campbell 14 mérkőzésen és 14 kezdőként 58 kombinált tacklet (48 szóló), hét sacket, három passzvédést, egy interceptiont és egy kierőszakolt fumble-t szerzett a szezonban. Campbell a védőjátékosok 14,7%-ában védekező tackleként lépett pályára.

A Cardinals 11-5-ös mérleggel a második helyen végzett az NFC Nyugati csoportjában, és egy Wild Card-helyet szerzett, ami 2009 óta az első poszt-szezonbeli szereplését jelentette. 2015. január 3-án Campbell négy szerelést hajtott végre a Cardinals 27-16-os vereségében a Wild Card fordulóban a Carolina Panthers ellen.

2015-ös szezonSzerkesztés

Bruce Arians vezetőedző a Cardinals linebackers edzőjét, James Bettchert nevezte ki védelmi koordinátornak, miután Todd Bowles elfogadta a New York Jets vezetőedzői állását. Bettcher úgy döntött, hogy Campbell és Frostee Rucker maradnak a kezdő védők, Josh Mauro és Rodney Gunter pedig megosztoznak az nose tackle szerepkörén.

A 4. héten Campbell karriercsúcsot jelentő 11 összesített tacklet (tíz szóló) gyűjtött és fél sacket kapott a St. Louis Rams elleni 24-22-es vereség során. 2015. október 21-én jelentették, hogy Campbell pozícióját átminősítették defensive tackle-nek, miután az első hat mérkőzésen a játékok 70,8%-ában a belső védősorban állt fel. Campbell beleegyezését adta, amikor a Cardinals arra kérte, hogy elsősorban belső védőjátékosként játsszon, és a pozícióját úgy változtatták meg, hogy az tükrözze a csapat mélységtábláján a defensive tackle-re való áthelyezést. Bár Campbell defensive tackle-ként szerepelt, kijelentette, hogy a feladatai ugyanazok maradnak, és szükség esetén továbbra is defensive endként fog felállni. 2015. december 22-én Campbellt beválasztották a 2016-os Pro Bowlba. Ez lett a második egymást követő Pro Bowl-válogatása, és az első defensive tackleként. 2015. december 27-én hat kombinált tackle-t és 2,5 sack-et jegyzett Aaron Rodgersen, amikor a Cardinals 38-8-ra kiütötte a Green Bay Packerst a 16. héten.

Campbell a 2015-ös szezont 61 kombinált tackle-vel (46 szóló), öt sackkel, három passz defenseddel és egy kényszerített fumble-lel zárta 16 mérkőzésen és 16 kezdőként. Campbell több poszton is bevethető volt, és a dime csomagok során is a pályán maradt. A Cardinals mérsékelt sikereket ért el első szezonjában Bettcher irányítása alatt, és a megengedett yardok tekintetében az ötödik helyen végzett. Az NFL Top 100 Players of 2016 listáján a 71. helyen szerepelt.

2016-os szezonSzerkesztés

Bruce Arians vezetőedző a szezon kezdetére Campbell-t nevezte ki kezdő defensive tackle-nek Rodney Gunter mellé. 2016. október 6-án, az 5. héten, a San Francisco 49ers elleni 33-21-es győzelem során Campbell négy együttes tackle-t, két sack-et, egy passzot hárított, egy interceptiont és egy safety-t jegyzett a San Francisco 49ers elleni 33-21-es győzelem alkalmával. A második negyedben elkapta az irányító Blaine Gabbert passzkísérletét, amelyet Garrett Celek tight endnek szánt, majd a negyedik negyedben egy safety-t jegyzett, miután egy yardos veszteségért elkapta Gabbertet az end zone-ban. A 8. héten Campbell a Carolina Panthers elleni 30-20-as vereség alkalmával szezoncsúcsot jelentő kilenc összesített tacklet gyűjtött. A 14. héten Campbell négy szóló tackle-t, két sack-et, egy fumble-t és karrierje első touchdownját szerezte a New Orleans Saints elleni 48-41-es vereség alkalmával. Drew Brees irányítótól Markus Golden elvette a labdát, amit Campbell visszaszerzett és 53 yardos touchdownt szerzett a második negyedben. Összesen 53 tacklet (46 szóló), nyolc sacket, hat passzlepattanót, három fumble recoveryt, két forced fumblet, egy safety-t, egy interceptiont, egy olcsó Ryan Tannehillt és egy touchdownt jegyzett 16 mérkőzésen és 16 kezdőként. Játékostársai a 83. helyre sorolták az NFL Top 100 Players of 2017 listáján. A Pro Football Focustól 90,4-es osztályzatot kapott, és 2016-ban a második volt a belső védőjátékosok között.

2017-es szezonSzerkesztés

Campbell 2017-ben korlátlan szabadügynök lett, és több csapat is érdeklődött iránta, köztük az Arizona Cardinals, a Denver Broncos és a Jacksonville Jaguars. A Cardinals egy évi 9 millió dolláros szerződést ajánlott Campbellnek. A második legjobb ajánlatot szülővárosa csapatától, a Denver Broncos-tól kapta, amely évi 13 millió dollárt tett ki.

Jacksonville JaguarsSzerkesztés

2017. március 9-én a Jacksonville Jaguars négyéves, 60 millió dolláros szerződést kötött Campbell-lel, amely 30 millió dollár garantált összeget és 6 millió dolláros aláírási bónuszt tartalmaz.

Doug Marrone vezetőedző úgy döntött, hogy Campbell-t visszahelyezi a defensive end pozícióba, és őt nevezte ki kezdőjátékosnak az alapszakasz kezdetére, Yannick Ngakoue-val szemben. Campbell és Ngakoue csatlakozott a defensive tackle Malik Jacksonhoz és Abry Joneshoz.

Campbell kezdett a Jaguars szezonnyitóján a Houston Texansnál, és a 29-7-es idegenbeli győzelem során hat összeszedett tackle-t és karriercsúcsot jelentő négy zsákolást hajtott végre Tom Savage irányító ellen. Campbell négy sackje franchise-rekordot jelentett, és a védelem is franchise-rekordot állított fel az összesen tíz sackkel. Teljesítményével kiérdemelte az AFC Defensive Player of the Week címet. A szezon során a Jaguars védelme kiérdemelte a “Sacksonville” becenevet. A 13. héten Campbell 12,5 sackre növelte a sackek számát, amivel beállította a Jaguars franchise-rekordját a legtöbb sackben egy szezonban. A 12. héten Campbell visszatért Arizonába, hogy megmérkőzzön korábbi csapatával, és három szóló tackle-t jegyzett, valamint egy fumble-t szerzett touchdownért, amikor a Jaguars 27-23-ra kikapott az Arizona Cardinals-tól a 12. héten. A negyedik negyed során a Cardinals irányítóját, Blaine Gabbertet Yannick Ngakoue megfosztotta a labdától, Campbell pedig vissza tudta szerezni a labdát, és 10 yardot visszahozta touchdownért. 2017. december 17-én Campbell a Houston Texans elleni 45-7-es győzelem során öt szóló tackle-t, egy pass deflectiont és két sack-et szerzett. Ez a mérkőzés jelentette a negyedik több zsákolásos teljesítményét a 2017-es szezonban. A következő héten a 16. héten a San Francisco 49ers elleni 44-33-as vereség alkalmával nyolc együttes tacklet és egy passzot hárított a szezonban. 2017. december 19-én Campbellt beválasztották a 2018-as Pro Bowlba, ami a harmadik Pro Bowl-választása lett.

Campbell a szezont 67 összesített tackle-vel (47 szóló), karriercsúcsot jelentő 14,5 sackkel, három pass deflectionnel, három kényszerített fumble-lel, egy fumble recoveryvel és egy touchdownnal zárta 16 mérkőzésen és 16 kezdőként. A Pro Football Focus 93,5-ös osztályzatot adott Campbellnek, ami a negyedik legmagasabb osztályzat volt a 2017-es év összes edge rushere között.

A Jaguars 10-6-os mérleggel az AFC South élén végzett és Wild Card-helyet kapott. 2018. január 7-én Campbell hat összesített tackle-t jegyzett a Buffalo Bills elleni 10-3-as győzelem során az AFC Wild Card Game-ben. A Jaguars ezután 45-42-re legyőzte a Pittsburgh Steelers-t az AFC divíziós fordulójában, mielőtt kiesett a rájátszásból, miután 24-20-ra kikapott a New England Patriots-tól az AFC Championship Game során. Játékostársai a 14. helyre sorolták az NFL Top 100 Players of 2018 listáján.

2018-as szezonSzerkesztés

A 2018-as szezonban Campbell 10,5 sackkel, 72 összesített tackle-vel, 22 quarterback hit-tel, két passz defenseddel és egy kierőszakolt fumble-lel zárt. A Jaguars nem tudta megtartani az előző szezonban elért összesített sikerét, ezúttal 5-11-es mérleggel zárt. A Jaguars csalódást keltő szezonja ellenére Campbellt karrierje negyedik Pro Bowljára nevezték.

2019-es szezonSzerkesztés

Campbell mellett Jurrell Casey és T.J. Watt mellett a 2020-as Pro Bowlon

A Tennessee Titans elleni 3. héten Campbell háromszor zsákolta Marcus Mariotát a Jaguars 20-7-es győzelmekor, ezzel elnyerte a hét AFC Defensive Player of the Week címet. A 2019-es Indianapolis Colts elleni alapszakasz-döntőben Campbell visszaszerezte Jacoby Brissett elvesztett fumble-jét és 8 yardos touchdownt szerzett a 38-20-as győzelem során.

Baltimore RavensSzerkesztés

2020. március 19-én a Jaguars elcserélte Campbellt a Baltimore Ravenshez egy 2020-as ötödik körös pickért, amelyet eredetileg az Atlanta Falconstól szerzett. Röviddel a csere után Campbell egyéves szerződéshosszabbítást írt alá.

A 2. héten a Houston Texans ellen Campbell a győzelem során Deshaun Watsonon rögzítette első sackjét Raven-ként. A Ravens 6. heti győzelmében a Philadelphia Eagles ellen Campbell négy tackle for loss-t, négy quarterback hitet és háromszor sackelte Carson Wentz-et. Ennek eredményeképpen őt választották a hét AFC Defensive Player of the Week-jének. A Ravens 2020. november 25-én a tartalék/COVID-19-es listára helyezte, majd december 5-én aktiválta.