Bench press, shuttle és cone drill értékek a houstoni Pro Dayről származnak; minden más érték az NFL Combine

See also: Houston Texans 2012 season

Dacára az egyetemi sikereinek, Keenum nem draftolták, és a Houston Texanshoz szerződött, és a teljes újonc szezonjára a gyakorlócsapatukba került.

2013-as szezonSzerkesztés

Szerkesztés: 2013-as Houston Texans szezon

Keenum 2013-ban a Texans 53 fős játékoskeretébe került, mint harmadik számú irányító a kezdő Matt Schaub és a tartalék irányító T. J. Yates mögött. Október 17-én Gary Kubiak vezetőedző bejelentette, hogy Keenum lesz a kezdő irányító a tartalék Yates helyett a 7. héten a Kansas City Chiefs ellen október 20-án, miután a kezdő irányító Schaub sérülés miatt nem tudott játszani. Október 20-i profi bemutatkozásakor Keenum dobta első NFL-touchdownját, egy 29 yardos yardot DeAndre Hopkinsnak. Végül Keenum 25 passzából 15-öt teljesített 271 yardért és egy touchdownért, valamint 110,6-os passer ratinget ért el, ami a legmagasabb egy texasi irányítótól a szezonban. A Houston 17-16-os vereséget szenvedett. November 3-án Keenum három passzolt touchdownt dobott az Indianapolis Colts ellen, mindhármat Andre Johnsonnak az első félidőben. Keenum emellett 350 passzolt yardot és 26 futott yardot szerzett, annak ellenére, hogy a Texans 27-24-re kikapott. Keenum 2013-ban a Texans kezdőjátékosaként 0-8-as mérleggel zárt.

St. Louis RamsSzerkesztés

Szintén lásd: St. Louis Rams 2014-es szezonja

2014. augusztus 31-én Keenumról lemondott a Texans, hogy helyet csináljon a játékoskeretben a nemrég megszerzett irányító, Ryan Mallett számára. Másnap a St. Louis Rams követelte őt a waiverről. A Rams 2014. október 28-án lemondott róla, hogy helyet csináljon a játékoskeretben a nemrég megszerzett safety Mark Barron számára. Keenum október 30-án újra aláírt a csapat edzőtáborába.

Houston Texans (második állomáshelye)Szerkesztés

Szerkesztés: Houston Texans 2014-es szezonja

2014. december 15-én Keenum a Rams edzőtáborából visszaszerződött a Houston Texanshoz. A játékoskeret helyét töltötte be, miután a kezdő irányító Ryan Fitzpatrick 2014. december 14-én eltörte a bal lábát az Indianapolis Colts elleni mérkőzésen. 2014. december 21-én első NFL-meccsét 25-13-ra nyerte meg a Baltimore Ravens ellen. 2014. december 28-án második egymást követő mérkőzését is megnyerte a Texansszal a Jacksonville Jaguars ellen 23-17-re.

St. Louis/Los Angeles Rams (második állomáshelye)Szerkesztés

2015-ös szezonSzerkesztés

Szerkesztés

Március 11-én Keenumot megszerezte a Texans egy 2016-os 7. körös pickért. Jeff Fisher vezetőedző bejelentette, hogy Keenum lesz a nemrég megszerzett Nick Foles tartalék irányítója. November 16-án a Rams Keenumot nevezte ki kezdő irányítónak, miután bejelentették, hogy Foles-t kispadra ültették.

A Rams 11. heti, Baltimore Ravens elleni mérkőzésének vége felé Keenum agyrázkódást szenvedett, amitől láthatóan megingott, de nem távolították el a játékból kivizsgálás céljából. Ez az NFL és az NFL Játékosok Szövetsége által indított vizsgálathoz vezetett.

Keenum felépült az agyrázkódásból, és egymás után győzelemre vezette a Ramst a Detroit Lions, a Tampa Bay Buccaneers és a Seattle Seahawks ellen. A Buccaneers ellen Rams-rekord közeli “tökéletes meccset” jegyzett, 158,0 passer ratinget ért el azzal, hogy 14-ből 17-ből 234 yardot és két touchdownt szerzett a St. Louis Rams történetének utolsó hazai mérkőzésén. Keenum a 2015-ös szezont (hat mérkőzést játszott, ötöt kezdőként) 828 yarddal, négy touchdownnal és egy interceptionnel zárta, 60,8%-os befejezési százalékkal.

2016-os szezonSzerkesztés

Lásd még: Los Angeles Rams 2016-os szezonja

2016. január 12-én a Rams hivatalosan is visszaköltözött Los Angelesbe. Fisher és Les Snead GM-en keresztül bejelentették, hogy Keenum lesz a kezdő irányító az edzőtáborban. 2016. április 18-án Keenum egyéves, első körös korlátozott szabadügynöki szerződést írt alá a Los Angeles Ramsszel. 2016. augusztus 6-án Keenumot nevezték ki kezdőjátékosnak a Dallas Cowboys elleni előszezonnyitón. Az előszezon után Keenum kezdte meg az alapszakaszt kezdő irányítóként. A San Francisco 49ers elleni 28-0-s vereséget követően a nyitányon zsinórban 3 győzelemre vezette a csapatot a Seattle Seahawks, a Tampa Bay Buccaneers és az Arizona Cardinals ellen.

A 6. héten a Detroit elleni mérkőzésen Keenum 27/32-gyel 321 yardot, három touchdownt, egy interceptiont és egy futó touchdownt szerzett, valamint 19 egymást követő befejezéssel csapatrekordot állított fel. A Rams 31-28-as vereséget szenvedett. A következő héten a Giants ellen a Twickenham Stadionban Keenumot négyszer is elkapták, mivel a Giants 17-10-re nyert. A mérkőzés után Jeff Fisher, a Rams vezetőedzője bejelentette döntését, miszerint Keenum marad a kezdőjátékos. 2016. november 15-én Keenumot Jared Goff helyére ültették a kispadra, akit a Rams a 2016-os NFL Draft első helyén választott.

Minnesota VikingsSzerkesztés

Keenum 2017-ben

Szintén: Minnesota Vikings 2017-es szezon

2017. március 31-én Keenum egyéves szerződést írt alá a Minnesota Vikingsszel.

Sam Bradford sérülése miatt Keenum kezdett a Pittsburgh Steelers elleni 2. heti mérkőzésen, ahol 37 passzból 20-at teljesített 167 yardért a 26-9-es vereség során. A következő, Tampa Bay Buccaneers elleni mérkőzésen 369 yardot és három touchdownt dobott, miközben a Vikings 34-17-re nyert. A 4-7. héten keresztül Keenum átlagosan 196 yardot dobott, összesen két touchdownt és két interceptiont, de a rekordja 3-1 volt ebben az időszakban. A 8. héten két touchdownt és 288 yardot szerzett a nyeretlen Cleveland Browns ellen, így a bye-weekbe lépett. A 9. heti bye után Keenum 304 yardot, négy touchdownt és két interceptiont dobott a Washington Redskins ellen, amikor a Vikings zsinórban ötödik meccsét nyerte meg 38-30-ra. A következő, korábbi csapata, a Los Angeles Rams elleni mérkőzésen Keenum 280 yardot és egy touchdownt dobott, ami zsinórban hat megnyert mérkőzést eredményezett. Hálaadás napján, a 12. héten a Detroit Lions ellen 282 passzolt yarddal és két touchdownnal zárt, amikor a Vikings 30-23-ra nyert. Novemberben a hónap NFC támadójátékosának választották, miután 866 yardot passzolt hét touchdown és mindössze két interception mellett.

2017-ben 15 mérkőzésen (14 kezdőként) Keenum 3547 passzolt yarddal, 22 touchdownnal, hét interceptionnel és 98,3-as passer ratinggel zárt. Az NFL Top 100 Players of 2018 listáján társai az 51. helyre sorolták.

A Vikings 13-3-as mérleggel zárta a 2017-es szezont, amivel megszerezte az NFC északi divízióját. Az NFC divíziós fordulójában a New Orleans Saints ellen Keenum 318 passzolt yarddal, egy touchdownnal és egy interceptionnel zárt. A negyedik negyedből mindössze 10 másodperc volt hátra, amikor Keenum passzt adott Stefon Diggsnek, aki 61 yardot futott a győztes touchdownért, így a Vikings csodálatos, 29-24-es győzelmet aratott. Ezt követően a Vikings-szurkolókat a “skol” skandálásba vezette. A következő héten a Vikings 38-7-re kikapott a későbbi Super Bowl-győztes Philadelphia Eagles-től, amelyet Keenum közeli barátja és korábbi Rams-csapattársa, Nick Foles vezetett. Keenum 2018. március 14-én szabadügynök lett.

Denver BroncosSzerkesztés

Keenum 2018-ban

Szintén: Denver Broncos 2018-as szezon

Keenum 2018. március 14-én kétéves, 36 millió dolláros szerződést írt alá a Denver Broncoshoz. Az aláírás újraegyesítette őt Vance Joseph vezetőedzővel, aki Keenum első Texansnál töltött időszaka alatt a védők edzője volt, valamint Gary Kubiak vezető személyzeti tanácsadóval, aki a Texans vezetőedzője volt.

A Broncos bemutatkozásakor a Seattle Seahawks elleni szezonnyitón Keenum 329 yardot, három touchdownt és három interceptiont dobott a 27-24-es győzelem során. Az 5. héten, a New York Jets elleni 34-16-os vereség alkalmával Keenum 377 passzolt yardot, két touchdownt és egy interceptiont jegyzett, ami akkor karriercsúcs volt. A Broncos 6-10-es mérleggel zárta a 2018-as szezont, mivel Keenum karriercsúcsot jelentő 3890 passzolt yardot, 18 touchdownt és 15 interceptiont jegyzett.

Washington RedskinsSzerkesztés

Keenum 2019-ben

Lásd még: Washington Redskins 2019-es szezon

2019. március 7-én a Broncos megegyezett, hogy Keenumot egy hetedik körös draftjoggal együtt elcseréli a Washington Redskinsszel egy hatodik körös draftjogért cserébe. Az üzlet 2019. március 13-án vált hivatalossá. Keenum az 1. héten debütált a Redskinsben a Philadelphia Eagles ellen. Karriercsúcsot jelentő 380 yardot és három touchdownt dobott, miközben a Redskins 32-27-re kikapott. A következő, Dallas Cowboys elleni mérkőzésen Keenum 221 yardot és két touchdownt dobott, mivel a Redskins 31-21-re kikapott. A következő, Chicago Bears elleni mérkőzésen Keenum 332 yardot, két touchdownt és három interceptiont dobott, amelyek közül az egyiket touchdownért kapta vissza, a 31-15-ös vereség során. A 4. héten a New York Giants ellen Keenum 37 yardot és egy interceptiont dobott, mielőtt a második negyedben leültették az újonc irányító Dwayne Haskins helyett. Két héttel később a Miami Dolphins ellen Keenum 166 yardot és két touchdownt dobott, amikor a Redskins szűk 17-16-ra megnyerte a szezon első mérkőzését.

A 8. héten a Minnesota Vikings ellen Keenum 130 yardot dobott, mielőtt agyrázkódás miatt kiesett. A 16. héten a Giants ellen Keenum a harmadik negyedben lépett pályára, miután Haskins megsérült a bokája. A mérkőzés során Keenum 158 yardot és egy touchdownt dobott, és futott még egy touchdownt a 41-35-ös hosszabbításos vereség során. Keenum maradt a kezdőjátékos a 17. héten, és 206 yarddal, egy touchdownnal és egy interceptionnel fejezte be a Cowboys elleni 47-16-os vereséget. A 2019-es szezonban tíz mérkőzésen Keenum 1707 yarddal, 11 touchdownnal és öt interceptionnel zárt.

Cleveland BrownsSzerkesztés

Keenum 2020. március 24-én hároméves, 18 millió dolláros szerződést írt alá a Cleveland Browns-szal. Baker Mayfield tartalék irányítójaként szolgált. A 6. héten debütált a szezonban, miután Mayfieldet a harmadik negyedben kispadra ültették egy súlyosbodott bordasérülés miatt. A Pittsburgh Steelers elleni 38-7-es vereség alkalmával 10 passzból 5-öt fejezett be és 46 yardot dobott három támadás alatt.