Charlie Whitehurst

Whitehurst 2008-ban

San Diego ChargersSzerkesztés

Whitehurstöt a San Diego Chargers draftolta a 2006-os NFL Draft harmadik körében (81.). Két alapszakasz mérkőzésen játszott Billy Volek és a kezdő Philip Rivers harmadik embereként.

Karrierje első mérkőzésén a 2. héten lépett pályára a Tennessee Titans ellen 2006-ban. Whitehurst egyszer futott 14 yardot és egy touchdownt a 40-7-es győzelem során. Második fellépésére az 5. héten került sor a San Francisco ellen, ami szintén 48-19-es győzelmet eredményezett. Egyszer futott és egy yardot veszített. Még két mérkőzésen lépett pályára, de nem jegyzett statisztikát, a 8. héten a Cleveland Browns ellen (32-25-ös győzelem) és a 12. héten a Buffalo Bills elleni 24-21-es győzelem alkalmával. 2007 és 2009 között nem lépett pályára több NFL-meccsen.

Seattle SeahawksSzerkesztés

Whitehurst 2010. március 17-én cserébe egy 2011-es harmadik körös draftjogért cserébe a Seattle Seahawkshoz került San Diegóba, a két csapat pedig második körös választásokat cserélt a 2010-es NFL Drafton. Kétéves, 8 millió dolláros szerződést kötöttek vele. A Seattle vezetői később kijelentették, hogy már a drafton megszereztek egy potenciális franchise irányítót azzal, hogy Whitehurstöt a 2011-es választással megszerezték.

2010. november 7-én Whitehurst pályafutása első mérkőzésén kezdett, és a New York Giants elleni 9. heti vereség alkalmával a kezdő irányító Matt Hasselbeck sérülése miatt 12-23 passzból 113 yardot teljesített, egy touchdownt és két interceptiont szerzett.

Whitehurst 2011. január 2-án kezdett a Sunday Night Football mérkőzésen a divíziós rivális St. Louis Rams ellen az NFC West bajnokának eldöntéséért. Whitehurst öt az ötből 85 yardot ért el a nyitó játékrészben, majd az első félidőt 16 a 21-ből 138 yarddal és egy touchdownnal zárta. A mérkőzést 22-36-ból 22 yarddal és 192 yarddal fejezte be. Hasselbeck visszatért kezdőként az ezt követő rájátszás mérkőzésre.

A 2011-es előszezon előtt Whitehurstöt Tarvaris Jackson, a korábbi Vikings irányító tartalékjának nevezték ki, akit a Seattle a 2011-es holtszezonban szerzett meg. Azonban várható volt, hogy Jackson és Whitehurst versenyezni fognak a kezdő állásért, amint Whitehurst megismerkedik az új támadási sémákkal. Whitehurst 14-ből 19 passzolással és egy touchdownnal juttatta a Seattle-t a táblára a Vikings ellen a 2011-es előszezon második mérkőzésén. Whitehurst a sérült Jackson helyét vette át a New York Giants elleni 5. heti mérkőzésen. Azon a mérkőzésen Whitehurst az első három negyedben szerzett 14 pontot felülmúlta Jackson 14 pontját, a negyedik negyedben pedig 20 pontot tett a közösbe, 11-ről-19-re, 149 yarddal és egy 27 yardos touchdown-passzal Doug Baldwinnak, ezzel biztosítva a 36-25-ös Seattle-i győzelmet. Pete Carroll edző Whitehurstöt nevezte ki kezdő irányítónak, amíg Jackson meg nem gyógyul mellkasi sérüléséből, bár hivatalos időpontot még nem közöltek Jackson orvosi engedélyéről. Whitehurst a 7. héten a Cleveland Browns ellen lett a kezdőjátékos, mivel Jackson a Giants ellen mellkassérülést szenvedett. Whitehurst 12-ből 30-ból 92 yardot teljesített, touchdown nélkül és két eladott labdával. Whitehurst kezdett a 8. héten a Cincinnati Bengals ellen, de kispadra ültették a sérült Jackson helyett, miután 4 a 7-ből 52 yardot ért el.

San Diego Chargers (második állomás)Edit

2012. március 16-án Whitehurst kétéves szerződést írt alá, hogy újra találkozzon korábbi csapatával, a San Diego Chargersszel.

Tennessee TitansSzerkesztés

Whitehurst 2014-ben a Tennessee Titansnál

2014. március 13-án Whitehurst kétéves szerződést írt alá a Tennessee Titansnál Ryan Fitzpatrick helyére, mint tartalék irányító. Whitehurst hét mérkőzésen szerepelt öt kezdőként és karriercsúcsot ért el befejezésekben (105), passzkísérletekben (185), passzolt yardokban (1326), touchdownokban (hét) és 87,4-es passer ratingben, miközben 20 alkalommal 90 yardot futott. A Cleveland Browns ellen 2014. október 5-én karriercsúcsot jelentő két touchdown-passzt jegyzett. A Jacksonville Jaguars ellen 2014. december 18-án karriercsúcsot jelentő 287 passzolt yardot ért el.

Whitehurst kezdett a 4. héten az Indianapolis Colts ellen Jake Locker sérülése után, ez volt az első kezdője a 2011-es szezon 8. hete óta. A csapat 2015. november 11-én lemondott róla.

Indianapolis ColtsSzerkesztés

2015. november 12-én Whitehurstöt az Indianapolis Colts levette a waiverről. Whitehurst szezonbeli legjobb meccsét 2015. december 27-én, a Miami Dolphins ellen játszotta, ahol 9-14 passzból 9-et teljesített 78 yardért és 78,9-es passer ratinget ért el. Négy mérkőzésen szerepelt a Coltsban, mielőtt 2015. december 28-án sérült tartalékba helyezték.

Cleveland BrownsSzerkesztés

Whitehurst 2016. szeptember 19-én aláírt a Cleveland Brownshoz. Miután a kezdő irányító, Cody Kessler megsérült a New England Patriots elleni 5. heti mérkőzés első negyedében, Whitehurst 14-ből 24 passzot adott le 182 yardra egy touchdown és egy interception mellett, miközben a Browns 33-13-ra kikapott. Whitehurst a negyedik negyed végén a bal térdét is túlnyújtotta, de a meccs utolsó játékára visszatért, ami egy letérdelés volt. 2016. október 11-én a Browns egy sérüléssel járó megegyezéssel elengedte.