13 reps
Minden érték az Alabama Pro Day

New England PatriotsSzerkesztés

2014-es szezonban: Első évEdit

Butler meghívót kapott a New England Patriots újonc minicampjére. 2014. május 19-én a New England Patriots hároméves, 1,53 millió dolláros szerződést kötött Butlerrel, miután az újonc minicampen nyújtott teljesítményével lenyűgözte az edzőket. Az edzőtábor során Butler Dax Swansonnal, Justin Greennel és Jemea Thomasszal versengett a játékoskeretbe kerülésért. Butler lenyűgöző előszezont produkált, és a Patriots mélységi táblázatán a hatodik cornerbackként szerzett helyet a játékoskeretben. Bill Belichick vezetőedző a hatodik cornerbacknek nevezte ki Darrelle Revis, Alfonzo Dennard, Logan Ryan, Kyle Arrington és Brandon Browner mögött.

Butler a Miami Dolphins elleni szezonnyitón debütált az NFL-ben, és két szóló tacklet szerzett a 33-20-as vereség során. Három mérkőzésen (5-7. hét) volt inaktív, miután Alfonzo Dennard visszatért sérüléséből. 2014. november 2-án Butler szezonbeli négy szóló tacklet és egy passzot hárított, amikor a Patriots 43-21-re legyőzte a Denver Broncost a 9. héten. További két mérkőzésen (12-13. hét) nem volt aktív, mint egészséges cserejátékos. 2014. december 14-én Butler megszerezte első NFL-kezdését, és a Dolphins elleni 41-13-as győzelem során két összeszedett tacklet jegyzett. A 17. héten a Buffalo Bills elleni 17-9-es vereség alkalmával szezoncsúcsot jelentő öt kombinált tacklet gyűjtött. 2014-es újonc szezonját 15 kombinált tackle-lel (14 szóló) és három pass deflectionnel fejezte be 11 mérkőzésen és egy kezdőként.

A Patriots 12-4-es mérleggel az AFC East élén végzett, és első körös szabadkártyát szerzett. 2015. január 10-én Butler első NFL rájátszásbeli mérkőzésén szerepelt, amikor a Patriots 35-31-re legyőzte a Baltimore Ravens-t az AFC divíziós fordulójában. A következő héten egy tackle-t végzett, amikor a Patriots 45-7-re legyőzte az Indianapolis Coltsot az AFC Championship Game során.

Super Bowl XLIXSzerkesztés

2015. február 1-jén Butler és a Patriots szerepelt a Super Bowl XLIX-ben a címvédő Seattle Seahawks ellen, és Butler a Patriots mélységi táblázatán ötödik cornerbackként kezdte a mérkőzést. Butler a harmadik negyedben lépett be a játékba nickelbackként, miután Kyle Arrington nehezen tudta fedezni Chris Matthewst. Amikor Butler bekerült a felállásba, a Seattle zsinórban négy támadásból szerzett pontot. Butler Jermaine Kearse-t fedezte, Brandon Browner pedig Chris Matthewst. Egy első és tízesnél a Seattle átadta a labdát Marshawn Lynchnek, Butler megcsinálta a kezdeti tackle-t, Lynch pedig két yardon belülre került. A következő játékban Russell Wilson passzolt Kearse-nek, Butler pedig elvégezte a tackle-t, és öt yardon tartotta őt. Harmadik és háromnál Wilson mélyre dobott Kearse-nek, Butler pedig megszakította a passzt, így a Seattle kénytelen volt puntolni. A Seattle nem szerzett újabb pontot.

A negyedik negyedből kevesebb mint egy perc volt hátra, amikor Butler továbbra is fedezte a wide receiver Jermaine Kearse-t, és hárította Russell Wilson 33 yardos passzát. Az elhajított labda a földre esett Kearse-en landolt, és lehetővé tette, hogy zsonglőrködjön vele, és befejezze a fogadást, amit a Super Bowl történetének egyik legnagyobb elkapásaként jellemeztek. Miután felismerte, hogy Kearse elkapta az elkapást, és nem az érintés miatt esett el, Butler kilökte őt a pályáról az öt yardos vonalnál.

Két játékkal később, 20 másodperccel a vége előtt, amikor a Seahawks a Patriots egy yardos vonalán volt helyzetben, hogy pontot szerezzen, Butler a gólvonalon elkapott egy passzkísérletet Ricardo Lockette wide receiver felé, visszaadva a labdát a Patriotsnak, és megtartva 28-24-es vezetésüket. Butler elmondta, hogy jól sejtette, hogy Wilson Lockette-nek fog dobni, mivel olvasta a Seahawks két elkapóból álló stack formációját. “A felkészülésből emlékeztem az alakzatra, amiben voltak … Egyszerűen megelőztem az útvonalat és megcsináltam a játékot”. Butler elismerését fejezte ki a Patriots védelmi koordinátorának, Matt Patriciának, amiért jól felkészítette a játékosokat a mérkőzésre. Az interception volt Butler első NFL-karrierje során. A 2014-es NFL-szezonban 109 ilyen kísérletből ez volt az egyetlen passzkísérlet interceptionje az egy yardos vonalról.

A New England Patriots irányítója, Tom Brady, aki a Super Bowl XLIX MVP-díj részeként egy 2015-ös Chevrolet Coloradót kapott, azt mondta, hogy a kocsit Butlernek tervezi adni. Brady kérésére a Chevrolet közvetlenül Butlernek ítélte oda a teherautót.

2015-ös szezonSzerkesztés

Butler 2015-ben

Darrelle Revis, Brandon Browner és Kyle Arrington távozását követően Butler a 2015-ös szezon kezdetén kezdő cornerback lett. A 2. héten, a Buffalo Bills ellen Butler elkapta első interceptionjét az alapszakaszban, és a Bills 30 yardos vonaláig visszahozta azt. November 15-én Butler a New York Giants játékosával, Odell Beckham Jr-ral került szembe, aki tizenkét célponton négy elkapást végzett 104 yardért és egy touchdownt ért el. Butler az end zone-ban lecsapta Beckhamet, amikor úgy tűnt, hogy Beckham touchdownra biztosította a labda birtoklását. A touchdownt, amellyel a Giants 1:45 perccel a vége előtt 30-24-re vezetett volna, a játékvezetők érvénytelenítették, és ezzel a Patriots egy mezőnygólon tartotta a Giantset, ami után Stephen Gostkowski egy 54 yardos mezőnygólt rúgott a Patriotsnak, amely 1 másodperccel a vége előtt győzött. A következő héten Butler három elkapásból 39 yardon tartotta a Buffalo Bills wide receiverét, Sammy Watkinst. Összességében Butler vezette az összes Patriots-játékost az összes védekezésben, és ő volt az egyetlen Patriot védőjátékos, aki a védekezés több mint 90 százalékát játszotta 2015-ben. A magas snap-számának és az alacsony fizetésének eredményeként Butler 319.282,65 dollár teljesítményalapú bónuszt kapott, ami a legmagasabb a Patriotok közül 2015-ben és az ötödik legmagasabb a ligában.

2015. december 22-én Butlert beválasztották a 2016-os Pro Bowlba.

2016-os szezonSzerkesztés

A szeptember 11-i Arizona Cardinals elleni szezonnyitón Butler a negyedik negyedben megakadályozott egy lehetséges touchdown-passzt Michael Floydnak. A 7. héten, a Pittsburgh Steelers ellen megszerezte első interceptionjét, amikor elkapta a tartalék irányító Landry Jones Antonio Brown wide receiverének szánt passzát. A 11. héten, a San Francisco 49ers ellen Butler megszerezte karrierje első NFL-s sackjét Colin Kaepernick ellen. A 13. héten, a Los Angeles Rams ellen Butler elkapta az újonc irányítót, Jared Goffot, ami a második interceptionje volt a szezonban. A New York Jets ellen a 16. héten, karácsony este Butler karrierje első több interceptiont is végrehajtott: Bryce Petty-t és Ryan Fitzpatrick-et is elkapta, és egy fumble-t is visszaszerzett. Butlert a Pro Football Focus és az Associated Press a második csapat All-Pro csapatába választotta. 2017. február 5-én Butler megszerezte második Super Bowl-győzelmét, amikor a Patriots hosszabbításban 34-28-ra legyőzte az Atlanta Falconst a Super Bowl LI-ben. A mérkőzésen Butler összesen két tacklet szerzett.

Butler a 99. helyen szerepelt az NFL Top 100 Players of 2017 listáján.

2017-es szezonSzerkesztés

A Patriots korlátozott szabadügynökként 2017. március 7-én egy 3,91 millió dolláros, első körös tendert adott Butlernek. 2017. április 18-án Butler hivatalosan aláírta a tenderét a Patriots-szal.

Miután a Patriots ötéves, 65 millió dolláros szerződést kötött a Bills korábbi cornerbackjével, Stephon Gilmore-ral, Butler a második számú kezdő cornerback lett, miután az előző két szezonban a mélységi lista élén állt. 15 mérkőzésen kezdett, 60 tacklet, 12 elkapott passzt, két interceptiont és három kierőszakolt fumble-t jegyzett.

2018. január 21-én a Patriots megnyerte az AFC Championship mérkőzést, így Butler pályafutása során harmadszor jutott be a Super Bowlba. Butler és a Patriots 41-33-ra kikapott a Super Bowl LII-ben a Philadelphia Eagles ellen. Butler a mérkőzésen egyetlen védekezésben sem játszott, csak a speciális csapatoknál lépett pályára egyetlen játékban.

A mérkőzés után a Patriots vezetőedzője, Bill Belichick azt mondta, hogy a játékidő hiánya “az edző döntése” volt, nem pedig fegyelmi problémák miatt. Amikor a kispadra ültetésről kérdezték, Butler így nyilatkozott: “Nem tudom, mi volt az. Azt hiszem, nem játszottam jól, vagy nem érezték kényelmesnek. Nem tudom. De megváltoztathattam volna azt a meccset”. Másnap reggelre a jelentések azt állították, hogy Belichick elismerte, hogy “sokkal hosszabb megbeszélésre” kerülhet sor azzal kapcsolatban, hogy Butler hiányzott a védelemből a meccsről. Kevin Duffy, a Patriots beat writerje elárulta, hogy Butlert a rájátszás Wild Card fordulója alatt, amikor a Patriotsnak egy szabadhete volt, lefokozták az edzésen. Később a héten Butler kiadott egy nyilatkozatot a meccsre való kispadra ültetésével kapcsolatban. Az is kiderült, hogy Robert Kraft tulajdonost nem tájékoztatták előre Butler kispadra ültetéséről.

Tennessee TitansSzerkesztés

Butler a Titansszel 2018-ban

2018. március 15-én Butler ötéves, 61 millió dolláros szerződést írt alá a Tennessee Titansszel, 30 millió dollárral garantáltan, újraegyesítve őt korábbi Patriots csapattársával, Logan Ryannel.

2018-as szezonSzerkesztés

A Miami Dolphins elleni szezonnyitón Butler megszerezte első interceptionjét a szezonban, amikor a harmadik negyedben a végzónában elkapta Ryan Tannehillt, majd az interceptiont 34 yarddal visszahozta. A Titans 27-20-as vereséget szenvedett. A 4. héten a Philadelphia Eagles elleni 26-23-as hosszabbításos győzelem során Butler megszerezte szezonbeli első sackjét Carson Wentz ellen. Összességében Butler a szezon első felében hatalmasat küzdött, de a szezon előrehaladtával egyre jobb lett. A New York Jets elleni 13. heti mérkőzésen Butler az utolsó másodpercekben elkapta Josh McCownt, ezzel megpecsételve a Titans 26-22-es győzelmét. Három héttel később a Washington Redskins ellen Butler megszerezte első NFL touchdownját, miután elkapta Josh Johnsont és 56 yarddal visszahozta a labdát.

Butler első szezonját a Titansnál 69 tacklet, 12 pass deflectiont, három interceptiont, egy sacket és egy touchdownt szerzett.

2019-es szezonSzerkesztés

A Cleveland Browns elleni szezonnyitón Butler elkapta Baker Mayfieldet, majd 38 yardos touchdownt szerzett a 43-13-as idegenbeli győzelem során. A 8. héten a Tampa Bay Buccaneers ellen Butler a második interceptionjét jegyezte a szezonban, amikor a 27-23-as győzelem alkalmával elkapta Jameis Winstont. A következő, Carolina Panthers elleni mérkőzésen a második negyedben csuklótörést szenvedett. A Titans 30-20-as vereséget szenvedett idegenben. Butler 2019. november 5-én sérült tartalékba került. Butler nélkül a Titans egymást követő negyedik évben 9-7-re végzett, és kikapott a Kansas City Chiefstől az AFC Championship Game-ben.

2020-as szezonSzerkesztés

Butler az 5. héten a Buffalo Bills ellen a Tuesday Night Footballban két interceptiont jegyzett Josh Allen passzaiból a 42-16-os győzelem során. Butler megszerezte harmadik interceptionjét a szezonban, amikor a 14. héten a Jacksonville Jaguars elleni 31-10-es győzelem alkalmával Mike Glennon passzát szedte le. A 16. héten a Green Bay Packers elleni Sunday Night Football mérkőzésen Butler a szezon negyedik interceptionjét jegyezte Aaron Rodgers passzából a 40-14-es vereség során.

A rájátszás Wild Card fordulójában a Baltimore Ravens ellen Butler elkapott egy Lamar Jackson által dobott passzt a 20-13-as vereség során.

2021. március 10-én a Titans elengedte Butlert.