Splash Brothers

Curry tartja a legtöbb hárompontos rekordját az NBA-ben egy szezonban.

A Gold State a 2009-es NBA-draft első körében, a hetedik helyen választotta ki az 1,91 méteres Curryt. Bár a Warriorsnak már volt egy másik karcsú, 180 centis, támadó szellemű irányítója Monta Ellis személyében, Don Nelson edző a Nellie Ball rendszerében előszeretettel használt kis sorokat, és felmelegedett a Curry kiválasztásának gondolata iránt. Ellis azonban egy médiaülésen bejelentette, hogy ő és Curry túl kicsik ahhoz, hogy együtt játszanak. Két évvel később, miközben Curry és Ellis még mindig egymáshoz igazodott, a Warriors egy másik pontszerző irányítóval bővült a 2,01 méteres Thompson személyében, akit 2011-ben az első körben, a 11. helyen draftoltak. Curry és Thompson első közös évükben kevés időt töltöttek együtt; a 2011-12-es szezon az NBA lockout miatt 66 meccsre rövidült, Curry pedig 40 meccset hagyott ki sérülések miatt. A szezon vége felé a Golden State elcserélte a szurkolók által kedvelt Ellist a center Andrew Bogutért, így Curry maradt a csapat élén, és Thompson előtt megnyílt a dobóhátvéd poszt, aki a szükséges méretet biztosította a hátsó alakzatnak.

2012-13-ban Curry és Thompson együtt 483 hárompontost dobott, ami a legtöbb, amit valaha egy NBA duó dobott. Curry 272 hárompontossal NBA-rekordot állított fel, míg Thompson 211-et tett hozzá, ami akkor a liga történetének 22. legjobb szezonja volt. A Warriors edzője, Mark Jackson úgy vélekedett, hogy a tandem “minden idők legjobb dobóhátvédpárosa”. A Golden State az NBA rájátszásának második fordulójáig jutott, mielőtt kikapott a későbbi Nyugati Konferencia-bajnok San Antonio Spurstől. Curry és Thompson 2013-14-ben az első csapattársak lettek, akik első és második helyen végeztek a hárompontosok számában, 261, illetve 223 dobással. Emellett eggyel növelték az összesített hárompontos rekordjukat (484), és együtt 42,4 pontot átlagoltak meccsenként. Mivel Curry a hárompontos kísérleteinek 42,4 százalékát, Thompson pedig 41,7 százalékát értékesítette, az ESPN.com azt írta, hogy “a történelemben egyetlen hátvédpáros sem vetekedett a Splash Brothers-szel a hárompontosok mennyiségének és hatékonyságának mindkét kategóriájában”. A holtszezonban mindketten tagjai voltak a 2014-es amerikai válogatottnak, amely aranyérmet nyert a FIBA Világbajnokságon. Ketten együtt több hárompontost dobtak, mint bármelyik másik duó a tornán, a Team USA 77 hármasából 43-at ők jegyeztek 13 mérkőzésen. Thompson sztárrá nőtte ki magát a nemzetközi versenyen, és inkább Curry egyenrangú társa, mint segítője lett. Ő volt a Team USA második legjobb pontszerzője, 12,7 pontot átlagolt, míg Curry 10,7-et tett hozzá.

Thompson sztárként tűnt fel a 2014-es világbajnokságon.

A 2014-15-ös szezon előtt a Warriors fontolgatta a páros szétválasztását és Thompson elcserélését az irányító Kevin Love-ra, de megtartották a kezdő hátvédjüket azzal, hogy Thompsonnal négyéves, 70 millió dolláros szerződéshosszabbítást kötöttek. Abban a szezonban Curry és Thompson egy-egy mérkőzésen 50 pontot szerzett, ami mindössze a hetedik alkalom volt, hogy ez egy NBA-szezonban egy csapatban előfordult, és 1994-95 óta először. Mindketten kezdtek a 2015-ös NBA All-Star-gálán, 1975 óta ők lettek az első csapattársak, akik kezdő gárdát alkottak egy All-Star-gálán. Curry kapta a legtöbb All-Star-szurkolói szavazatot a játékosok közül, aki zsinórban másodszor kezdett All-Star-játékosként. Thompson a januári 52 pontos, 37 pontos és kilenc hárompontos NBA egynegyedes rekordját felállítva debütált az All-Starok között. A nyugati konferencia edzői tartalékként szavazták be a csapatba, mielőtt a nyugatiak edzője, Steve Kerr, aki ebben a szezonban lett a Warriors edzője, csereként kezdőként nevezte meg. A Splash Brothers volt a Warriors első All-Star duója az 1993-as Tim Hardaway és Chris Mullin óta, és a franchise első kezdőpárosa az 1967-es Rick Barry és Nate Thurmond óta. Az All-Star hétvége során Curry és Thompson részt vett a hárompontos versenyen is, amelyet széles körben az esemény történetének legnagyobb versenyzői mezőnyének tartottak. Mindketten bejutottak a hármas döntőbe, mielőtt Curry megnyerte volna a versenyt.

A Warriors Kerr első szezonját a liga legjobb 67-15-ös mérlegével zárta, ami minden idők legtöbb győzelmét jelenti egy NBA-újonc edző számára, és megnyerte a 2015-ös NBA-döntőt, amivel 40 év után először nyert bajnoki címet. Curry elnyerte az NBA legértékesebb játékosának járó díjat. Kerr Curryvel őriztette az ellenfél irányítóit, aminek Curry azt tulajdonította, hogy így jobban tudott koncentrálni; Jackson korábban ezt a védekezési feladatot a magasabb Thompsonra bízta. Emellett Curry megdöntötte saját hárompontos rekordját (286), Thompson pedig ismét második lett a ligában (239), mivel ketten együtt 525 hármast dobtak, ami 41-gyel haladta meg a korábbi rekordot, miközben a dobásaik 44 százalékát értékesítették. Mindketten bekerültek az All-NBA csapatba, Curry az első, Thompson pedig a harmadik csapatba. Ez volt az első alkalom, hogy a Warriors csapattársait egy szezonban All-NBA-nek választották, mióta Mullin (első csapat) és Hardaway (második csapat) 1991-92-ben megkapta az elismerést. Curry és Thompson voltak az első hátvédtársak, akiket 1979-80 óta az All-NBA-be választottak, amikor Gus Williams és a seattle-i Dennis Johnson is bekerült a második csapatba.

A korábbi elnök, Barack Obama úgy vélekedett, hogy jobban szereti Thompson pattanó dobását, mint Curryét.

A 2015-ös bajnoki címük tiszteletére a Golden State 2016 februárjában ellátogatott a Fehér Házba, és Barack Obama elnök úgy vélekedett, hogy Thompson ugródobása “valójában egy kicsit szebb”, mint Curryé. A Warriors a 2015-16-os All-Star szünetre 48-4-es mérleggel érkezett, ami az NBA történetének legjobb rajtja. Curry-t kezdőként választották be az All-Star-gálára, Thompsont pedig csapattársával, Draymond Greennel együtt tartaléknak. Curry 29,8 pontot átlagolt meccsenként, és ő és Thompson ismét a liga 1-2. helyén állt a hárompontosok tekintetében. Ismét őket választották a hárompontos versenyre, és Curry volt a győzelem nagy favoritja; a Bovada fogadási oldal 10-11-es oddsszal Curry-t jelölte meg a győzelem favoritjaként, míg Thompson 9-2-es szorzóval a második volt. Ismét ők ketten jutottak be a döntőbe, de Thompson győzött, míg Curry 27-23-as összesítéssel lett második.

Az idényből hátralévő 24 mérkőzésen Curry ismét túlszárnyalta a hárompontosok NBA-rekordját, az Oklahoma City Thunder elleni 121-118-as győzelemmel 288-ig jutott. A mérkőzésen 12 hárompontossal NBA-rekordot is felállított, köztük a hosszabbítás utolsó másodpercében a győztes kosarat 30 lábon (9,1 m) túlról dobta. Curry és Thompson mindössze 66 mérkőzés után megdöntötte az egy szezonban szerzett hárompontosok együttes rekordját, amikor a Warriors (60-6) a liga történetének leggyorsabb csapata lett, amely valaha is elérte a 60 győzelmet egy szezonban. A Golden State NBA-rekordot jelentő 73 győzelemmel zárta a szezont. Curry 402 bedobott hárompontossal zárta a szezont, Thompson pedig 276-tal a második helyen végzett. Összesített 678 dobásuk 153 dobással döntötte meg a korábbi rekordot. Emellett ők voltak az NBA legponterősebb duója is, meccsenként átlagosan 52,2 pontot dobtak. A rájátszásban a Warriors a nyugati konferencia döntőjében 3-1-es hátrányból fordított, és 4-3-ra legyőzte az Oklahoma Cityt. Thompson 41 pontot dobott és NBA playoff-rekordot jelentő 11 hárompontost dobott a 6. mérkőzésen, és a Splash Brothers voltak az első NBA-játékosok, akik legalább 30 hárompontost dobtak egy playoff-sorozatban. A 62 dobásuk együttesen meghaladta a Thunders sorozatban elért 55 dobását.

A 2016-17-es szezonban Curry és Thompson lett az NBA történetének első két játékosa, akik öt egymást követő szezonban legalább 200 hárompontost dobtak. Curry 13-mal megdöntötte az egy mérkőzésen dobott legtöbb hárompontos NBA-rekordját, megdöntve a korábbi 12-es rekordot, amelyet Kobe Bryanttel és Donyell Marshallal közösen tartott. A 2017-18-as szezonban a duó ismét bedobott egyenként 200 hárompontost, így meghosszabbították az egymást követő 200 dobott szezonok rekordját. A Houston elleni nyugati konferenciadöntő 6. mérkőzésén Thompson 35 pontot dobott és 9-ből 14-ből 9 hárompontost dobott, Curry pedig 29 pontot és öt hármast tett hozzá, így a Warriors 17 pontos hátrányt ledolgozva 115-86-ra győzött, elkerülve a kiesést és 3-3-ra egyenlítve a sorozatot. A Splash Brothers a második félidőben 37-25-re verte a Rocketset, miközben 11-ből 15-ből 11 hárompontost dobtak.

All-Star center DeMarcus Cousins 2018-19-ben csatlakozott a Warriorshoz. Amikor Curry és Thompson csapattársai voltak a 2014-es amerikai FIBA kosárlabda-világbajnokság csapatában, azzal viccelődött, hogy ő a harmadik Splash Brother. Akkor négyéves pályafutása során 61 hárompontos kísérletéből kilencet (14,8%) dobott be, de az azóta eltelt négy évben 35,1%-ra javított. 2018. október 29-én, a Chicago Bulls ellen Thompson NBA-rekordot jelentő 14 hármast dobott, amivel megdöntötte Curry korábbi 13-as rekordját. Thompson 27 perc alatt 52 pontot szerzett, miközben 14-ből 24-ből 14 hármast dobott. Az első félidőben dobott 10 hárompontosával beállította Chandler Parsons 2014-ben felállított rekordját, a Golden State pedig 17 hármast dobott az első félidőben, amivel beállította az NBA rekordját egy félidő alatt. Mivel Curry korábban már 51 pontot dobott egy meccsen a 2018-19-es szezonban, a Splash Brothers lett az első NBA-csapattárs, akik csapatuk első nyolc meccsén mindketten 50 vagy annál több pontot szereztek egy-egy találkozón. A 2019-es rájátszásban a Warriors az első körben 4-2-re kiejtette a Los Angeles Clipperst, de Curry és Thompson is bokaficamot szenvedett a 6. meccsen, és a Houston elleni konferencia-elődöntő 1. meccsén kérdéses volt a játékuk. A sorozat négy meccs után 2-2-es döntetlenre állt, és a Splash Brothers küzdött a hárompontos dobásaikkal, együttesen öt egymást követő meccsen hibázták el a kísérleteik legalább kétharmadát, ami a leghosszabb sorozat a poszt-szezonbeli történelmükben. Miközben ők ketten küszködtek a dobásaikkal, Kevin Durant volt a Warriors legjobb játékosa a rájátszásban, 35,4 pontos átlagot produkálva az 5. mérkőzésen. Durant azonban a harmadik negyedből 2:05 perccel a vége előtt elhagyta a meccset, miután meghúzódott a jobb vádlija; később határozatlan időre kiesett. Curry vezette győzelemre a Golden State-et az 5. mérkőzésen, miután Durant távozása után 25 pontjából 16-ot szerzett, míg Thompson 27 pontjából hetet szerzett ebben a szakaszban. A Warriors a 6. meccsen idegenben hódította el a sorozatot, amikor Thompson az első félidőben 27 pontjából 21-et szerzett, Curry pedig az összes 33 pontját a második félidőben gyűjtötte be. A Golden State a 2019-es döntőben 4-2-es vereséget szenvedett a Toronto Raptors ellen. A Warriors már a visszatérő Durant nélkül, aki az 5. meccsen elszakította Achilles-ínját, a döntő 6. meccs harmadik negyedének vége felé Thompsont is elvesztette, miután elszakadt az elülső keresztszalag a bal térdében.

A Golden State a liga legrosszabb, 15-50-es mérlegével zárta a 2019-20-as évet. Thompson az egész szezont kihagyta a sérülése rehabilitációját, Curry pedig öt meccsre korlátozódott az egész szezonban, miután októberben eltörte a bal kezét. A Warriors szezonja a COVID-19 járvány miatt idő előtt véget ért. 2020 novemberében Thompson elszakította a jobb Achilles-ínját egy felkészülési mérkőzésen, és a 2020-21-es szezonra kiesett.