Clete Blakeman

Blakeman uczęszczał do University of Nebraska od 1984 do 1987, służąc głównie jako rezerwowy rozgrywający dla Nebraska Cornhuskers, w tym 1986 i 1987 sezonów za starter Steve Taylor.

Podczas gry Nebraska przeciwko unranked Colorado Buffaloes 25 października 1986, trener Tom Osborne zastąpił Taylor z Blakeman w czwartym kwartale. Kolorado nadal ograniczone Blakeman do 4 z 6 uzupełnień na 37 jardów, i trzymał się zdenerwować Huskers, 20-10, ich pierwsze zwycięstwo nad Nebraską od 1967 i Buffaloes 'pierwsze zwycięstwo nad Nebraską w domu od 1960.

Blakeman grał w 1987 Sugar Bowl, 30-15 zwycięstwo nad Southeastern Conference mistrz LSU.

Na 3 października 1987 roku, South Carolina prowadziła Nebraska, 21-13, kiedy Taylor opuścił grę po kontuzji ramienia na ostatniej grze 3 kwartał. W uldze, Blakeman zakończone jego jedyną przepustkę na 8 jardów. Ale wspomagany przez silną grę bieżącą, a Nebraska’s Blackshirts obrony, który zmusił dwa obroty i pozwolił tylko 9 jardów w czwartym kwartale, Huskers rallied wokół Blakeman zdobyć 17 punktów bez odpowiedzi, aby wygrać, 30-21.

Blakeman również rozpoczął dwie gry w miejsce kontuzjowanego Taylora, z których oba były zwycięstwa nad Kansas Jayhawks. W dniu 15 listopada 1986 roku, rzucił trzy przyłożenia i pobiegł do innego jak on prowadził Nebraska do 70-0 rutyny, najgorsza porażka w historii Jayhawk i największy shutout przez Nebraska do tego punktu. I 10 października 1987, Blakeman zakończone 10-of-12 przechodzi na 100 jardów i przyłożenie w Nebraska’s 54-2 zwycięstwo nad Kansas.