Charlie Whitehurst

Whitehurst v roce 2008

San Diego ChargersEdit

Whitehurst byl draftován týmem San Diego Chargers ve třetím kole (celkově 81.) draftu NFL v roce 2006. Ve dvou zápasech základní části nastoupil jako třetí náhradník Billyho Voleka a startéra Philipa Riverse.

Poprvé v kariéře nastoupil ve 2. týdnu proti Tennessee Titans v roce 2006. Whitehurst při vítězství 40:7 jednou doběhl pro 14 yardů a touchdown. Jeho druhé vystoupení přišlo v 5. týdnu v San Franciscu, které rovněž skončilo vítězstvím 48:19. Jednou si připsal 1 yard ztráty. Nastoupil do dalších dvou zápasů, ale nezaznamenal žádnou statistiku, a to v 8. týdnu proti Clevelandu Browns (výhra 32-25) a ve 12. týdnu při výhře 24-21 proti Buffalu Bills. Od roku 2007 do roku 2009 už do žádného zápasu NFL nenastoupil.

Seattle SeahawksEdit

Whitehurst byl 17. března 2010 vyměněn do Seattlu Seahawks výměnou za volbu ve třetím kole draftu 2011 do San Diega a oba týmy si vyměnily volby ve druhém kole draftu NFL 2010. Byla s ním podepsána dvouletá smlouva na 8 milionů dolarů. Vedení Seattlu později uvedlo, že si již v draftu vybralo potenciálního franchise quarterbacka, když Whitehursta získalo výběrem v roce 2011.

7. listopadu 2010 Whitehurst poprvé v kariéře nastoupil a v 9. týdnu prohrál proti New York Giants kvůli zranění původního quarterbacka Matta Hasselbecka a dokončil 12 z 23 přihrávek na 113 yardů s touchdownem a dvěma interceptions.

Whitehurst nastoupil 2. ledna 2011 v zápase Sunday Night Football proti diviznímu rivalovi St Louis Rams, který rozhodoval o vítězi NFC West. Whitehurst měl v úvodním zápase bilanci 5:5 a 85 yardů a první poločas zakončil s bilancí 16:21, 138 yardy a jedním touchdownem. Zápas zakončil s bilancí 22 z 36 a 192 yardy. V následujícím zápase play-off se jako startér vrátil Hasselbeck.

Před sezonou 2011 byl Whitehurst jmenován náhradníkem Tarvarise Jacksona, bývalého quarterbacka Vikings, kterého Seattle získal v sezoně 2011. Očekávalo se však, že Jackson a Whitehurst budou soupeřit o místo prvního hráče, jakmile se Whitehurst seznámí s novými útočnými schématy. Whitehurst předvedl 14 z 19 přihrávek a jeden touchdown, čímž se Seattle dostal na palubovku proti Vikings ve druhé předsezónní akci v roce 2011. Whitehurst vystřídal zraněného Jacksona v zápase 5. týdne na hřišti New York Giants. V tomto zápase Whitehurst překonal Jacksonových 14 bodů v prvních třech čtvrtinách a ve čtvrté čtvrtině nasázel 20 bodů. 11 z 19 bodů, 149 yardů a 27 yardová touchdownová přihrávka Dougu Baldwinovi zajistily Seattlu vítězství 36:25. Trenér Pete Carroll jmenoval Whitehursta rozehrávačem, dokud se Jackson nevyléčí ze zranění prsního svalu, ačkoli žádné oficiální datum Jacksonova zdravotního uvolnění nebylo zveřejněno. Whitehurst byl jmenován startérem pro 7. týden proti Clevelandu Browns, protože Jackson utrpěl zranění prsního svalu proti Giants. Whitehurst odehrál 12 z 30 bodů na 92 yardů, bez touchdownu a se dvěma turnovery. Whitehurst nastoupil v 8. týdnu proti Cincinnati Bengals, ale po výsledku 4 ze 7 na 52 yardů byl posazen na lavičku kvůli zraněnému Jacksonovi.

San Diego Chargers (druhá štace)Edit

16. března 2012 podepsal Whitehurst dvouletou smlouvu a znovu se spojil se svým bývalým týmem San Diego Chargers.

Tennessee TitansEdit

Whitehurst s Tennessee Titans v roce 2014

Dne 13. března 2014 podepsal Whitehurst dvouletou smlouvu s Tennessee Titans, kde nahradil Ryana Fitzpatricka jako záložní rozehrávač. Whitehurst nastoupil v sedmi zápasech s pěti starty a zaznamenal kariérní maxima v počtu kompletních přihrávek (105), pokusů o přihrávku (185), přihrávkových yardů (1 326), touchdownů (sedm) a ratingu 87,4, přičemž 20krát přihrál na 90 yardů. Dne 5. října 2014 zaznamenal proti Clevelandu Browns dvě touchdownové přihrávky. Dne 18. prosince 2014 zaznamenal proti týmu Jacksonville Jaguars 287 přihrávkových yardů, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře.

Whitehurst nastoupil ve 4. týdnu proti Indianapolis Colts po zranění Jakea Lockera, což byl jeho první start od 8. týdne sezóny 2011. Tým se ho zřekl 11. listopadu 2015.

Indianapolis ColtsEdit

Dne 12. listopadu 2015 si Whitehursta vyžádal z waivers tým Indianapolis Colts. Whitehurstův nejlepší zápas sezóny se odehrál 27. prosince 2015 proti Miami Dolphins, kdy dokončil 9 ze 14 přihrávek na 78 yardů a dosáhl 78,9 passer ratingu. Za Colts nastoupil do čtyř zápasů, než byl 28. prosince 2015 zařazen na listinu zraněných hráčů.

Cleveland BrownsEdit

Whitehurst podepsal 19. září 2016 smlouvu s Cleveland Browns. Poté, co se v první čtvrtině zápasu 5. týdne proti New England Patriots zranil rozehrávající quarterback Cody Kessler, dokončil Whitehurst 14 z 24 přihrávek na 182 yardů s touchdownem a interceptionem, když Browns prohráli výsledkem 33:13. Whitehurst se stal členem týmu Browns. Whitehurst si také koncem čtvrté čtvrtiny podvrtl levé koleno, ale vrátil se na závěrečnou hru zápasu, kterou bylo pokleknutí. Dne 11. října 2016 ho Browns propustili s dohodou o vyrovnání za zranění.