Clete Blakeman

Blakeman navštěvoval Nebraskou univerzitu v letech 1984-1987 a v týmu Nebraska Cornhuskers působil především jako záložní rozehrávač, v sezónách 1986 a 1987 za Stevem Taylorem.

V průběhu zápasu Nebrasky s neúspěšným týmem Colorado Buffaloes 25. října 1986 nahradil trenér Tom Osborne ve čtvrté čtvrtině Taylora Blakemanem. Colorado přesto omezilo Blakemana na 4 ze 6 pokusů na 37 yardů a udrželo se, aby porazilo Huskers 20:10, což bylo první vítězství nad Nebraskou od roku 1967 a první vítězství Buffaloes nad Nebraskou doma od roku 1960.

Blakeman hrál v roce 1987 v Sugar Bowlu, kde zvítězil 30:15 nad vítězem jihovýchodní konference LSU.

3. října 1987 vedla Jižní Karolína nad Nebraskou 21:13, když Taylor opustil hru poté, co si v poslední hře 3. čtvrtiny poranil rameno. V záloze Blakeman dokončil svou jedinou přihrávku na 8 yardů. Ale s pomocí silné běžecké hry a obrany Nebrasky v černých košilích, která donutila ke dvěma obratům a ve 4. čtvrtině povolila pouze 9 yardů, se Huskers shromáždili kolem Blakemana a vstřelili 17 bodů bez odpovědi a vyhráli 30-21.

Blakeman také nastoupil ke dvěma zápasům místo zraněného Taylora, v obou případech to byla vítězství nad Kansas Jayhawks. Dne 15. listopadu 1986 hodil tři touchdownové přihrávky a pro další si doběhl, když dovedl Nebrasku k porážce 70:0, což byla nejhorší porážka v historii Jayhawků a do té doby největší shutout Nebrasky. A 10. října 1987 Blakeman zkompletoval 10 z 12 přihrávek na 100 yardů a jeden touchdown při vítězství Nebrasky nad Kansasem 54:2.