Dahntay Jones

Memphis Grizzlies (2003-2007)Edit

Jones byl vybrán Bostonem Celtics jako 20. hráč v draftu NBA v roce 2003 a jeho práva byla později vyměněna spolu s právy na Troye Bella do Memphis Grizzlies za práva na Kendricka Perkinse a Marcuse Bankse. 21. listopadu 2003 debutoval v profesionálním týmu při vítězství 98:97 nad týmem Seattle SuperSonics, když za osm minut z lavičky zaznamenal jeden doskok, jednu asistenci a dva bloky. Ve čtyřech profesionálních sezónách v dresu Grizzlies zaznamenal Jones průměrně 5,0 bodu na zápas.

Sacramento Kings / Fort Wayne Mad Ants (2007-2008)Edit

Dne 27. září 2007 podepsal Jones smlouvu s Boston Celtics. Později se ho však Celtics 25. října zřekli. Dne 10. prosince podepsal smlouvu s týmem Sacramento Kings. O čtyři dny později debutoval v dresu Kings při vítězství 109:99 nad Philadelphií 76ers, když během sedmi minut z lavičky zaznamenal jednu asistenci a dva zisky. Dne 16. února 2008 se ho Kings zřekli. 21. března 2008 získal Jonese tým Fort Wayne Mad Ants z NBA Development League. Ten večer debutoval za Mad Ants v utkání proti Dakota Wizards (125:102) a za 31 minut zaznamenal 18 bodů.

Denver Nuggets (2008-2009)Edit

Jones s Nuggets v roce 2009

30. července 2008 podepsal Jones smlouvu s Denver Nuggets. Dne 29. října debutoval za Nuggets při prohře 98:94 s Utahem Jazz a za 14 minut z lavičky zaznamenal tři body, tři doskoky a jednu přihrávku. Nuggets se dostali do finále Západní konference, kde však podlehli Los Angeles Lakers 4:2 na zápasy.

Indiana Pacers (2009-2012)Edit

14. července 2009 podepsal Jones čtyřletou smlouvu s Indiana Pacers. Dne 28. října debutoval za Pacers v utkání s Atlantou Hawks (120:109) a za 26 minut zaznamenal 17 bodů a 5 doskoků.

Dallas Mavericks / Atlanta Hawks (2012-2013)Edit

Dne 12. července 2012 byl Jones spolu s Darrenem Collisonem vyměněn do Dallasu Mavericks za Iana Mahinmiho. Dne 30. října debutoval za Mavericks při výhře nad Los Angeles Lakers 99:91.

Dne 21. února 2013 byl Jones vyměněn do Atlanty Hawks za Anthonyho Morrowa. Následující den debutoval za Hawks při výhře 122:108 nad Sacramento Kings.

Dne 27. září 2013 podepsal Jones smlouvu s Chicago Bulls. Později se ho však Bulls 8. října 2013 zřekli. V sezóně 2013-14 Jones nehrál.

Fort Wayne Mad Ants / Los Angeles Clippers (2014-2015)Upravit

Dne 25. září 2014 podepsal Jones smlouvu s Utah Jazz. Jazz se ho však později 22. října 2014 zřekli. Dne 26. listopadu 2014 byl Jones znovu získán týmem Fort Wayne Mad Ants. O dva dny později debutoval v sezóně při prohře 124:115 s Delaware 87ers a za 19 minut z lavičky zaznamenal 14 bodů, jeden doskok, tři asistence, jednu krádež a jeden blok.

14. ledna 2015 podepsal Jones desetidenní smlouvu s Los Angeles Clippers. O dva dny později debutoval za Clippers při prohře 126:121 s Clevelandem Cavaliers. Dne 24. ledna podepsal s Clippers druhou desetidenní smlouvu. Dne 3. února podepsal s Clippers smlouvu do konce sezóny. 9. března udělila liga Jonesovi pokutu 10 000 dolarů za to, že během pozápasového rozhovoru po vítězství Warriors nad Clippers strčil do Draymonda Greena z Golden State Warriors. Jones popřel, že by šlo o úmyslné naražení.

Grand Rapids Drive (2015-2016)Edit

Dne 10. září 2015 podepsal Jones smlouvu s Brooklyn Nets. Později se ho však Nets 26. října zřekli poté, co nastoupil ve čtyřech předsezónních zápasech. Dne 4. prosince ho získal tým Grand Rapids Drive z NBA Development League. Následující den debutoval za Drive při výhře 128:99 nad Raptors 905. Za 20 minut z lavičky zaznamenal 13 bodů, 2 doskoky, 1 asistenci, 1 zpronevěřenou přihrávku a 1 blok.

Cleveland Cavaliers (2016-2017)Edit

13. dubna 2016 podepsal Jones smlouvu s Cleveland Cavaliers. Ten večer debutoval za Cavaliers při prohře 112:110 s Detroitem Pistons a za 42 minut z lavičky zaznamenal 13 bodů, 5 doskoků, 2 asistence, 1 zisky a 2 bloky. 22. května byl suspendován na čtvrtý zápas finále Východní konference za to, že během závěrečného útoku třetího zápasu udeřil do třísel centra Toronta Raptors Bismacka Biyomba. Cavaliers vyhráli sérii v šesti zápasech a postoupili do finále NBA 2016. Jones si v šestém utkání finále NBA zahrál několik minut poté, co se několik jeho spoluhráčů dostalo do problémů s fauly. Zápas 6 zakončil s pěti body, jedním doskokem a jedním blokem. Cavaliers se vrátili ze stavu 3:1 a vyhráli sérii v sedmi zápasech, čímž Jones získal svůj první titul mistra NBA.

Jones byl 30. července 2016 Cavaliers odvolán, 26. září znovu podepsán, 24. října znovu odvolán a 12. dubna 2017 znovu podepsán. Jones odehrál tři minuty na konci prvního zápasu semifinále Východní konference, který Cavaliers 1. května vyhráli nad Raptors 116:105, a nasbíral dva technické fauly za to, že mluvil sprostě na Normana Powella z Toronta, za což byl 18,7 sekundy před koncem vyloučen. Technický trest byl spojen s pokutou 3 000 dolarů za každý z nich, ale vzhledem k tomu, že si v týmu vydělal pouze 9 127 dolarů – veteránské minimum – spoluhráč LeBron James pokutu uhradil. Cavaliers v prvních třech kolech play-off zvítězili 12:1 a potřetí v řadě postoupili do finále NBA. Ve finále NBA 2017 hráli Cavaliers s Warriors a sérii prohráli v pěti zápasech.