(0,72 m)
9 ft 1 in
(2.77 m)
Všechny hodnoty z NFL Combine

Cousins byl vybrán týmem Washington Redskins jako sedmá volba ve čtvrtém kole draftu NFL 2012, čímž se stal celkově 102. hráčem draftu. Výběr překvapil mnoho analytiků, protože Redskins draftovali z druhého místa vítěze Heismanovy trofeje z roku 2011 Roberta Griffina III, který se měl stát jejich franšízovým quarterbackem. Redskins získali Griffina III tím, že dali St. Louis Rams čtyři drafty s vysokou hodnotou během tří let. Cousins byl považován za pojistku pro případ, že by se Griffin zranil, přičemž trenér Redskins Mike Shanahan prohlásil: „Jste jednu nebo dvě hry od toho, abyste se stali startérem… A pokud tam třetí den draftu uvidím takovou hodnotu, vezmu ji.“ To, že Redskins draftovali Griffina a Cousinse ve stejném draftu, je ozvěnou strategie týmu v draftu NFL v roce 1994, kdy tým draftoval Heatha Shulera z celkového třetího místa a později v sedmém kole draftoval Guse Frerotteho.

Washington RedskinsEdit

Sezóna 2012:

Ve druhém zápase předsezónní přípravy proti týmu Chicago Bears Cousins ve čtvrté čtvrtině hodil tři touchdownové přihrávky, přestože Bears nakonec vyhráli 33:31.

Ve druhém zápase předsezónní přípravy proti týmu Chicago Bears Cousins hodil ve čtvrté čtvrtině tři touchdownové přihrávky. Ve čtvrtém a posledním zápase předsezónní přípravy proti Tampě Bay Buccaneers Cousins dokončil 15 z 27 přihrávek za 222 yardů, když Redskins vyhráli 30:3. Byl jmenován záložním quarterbackem místo dosavadního startéra Rexe Grossmana.

Cousins debutoval v NFL ve třetí čtvrtině zápasu 5. týdne proti Atlantě Falcons poté, co Griffin utrpěl otřes mozku. Cousins dal svůj první touchdown v kariéře, když přihrál na 77 yardů Santanovi Mossovi, ale v posledních dvou sériích zápasu při snaze o vyrovnání hodil dvě interceptions.

Druhé vystoupení v NFL absolvoval Cousins ve 14. týdnu proti Baltimore Ravens. Při závěrečném drivu zápasu, kdy Redskins prohrávali o 8 bodů, utrpěl Griffin zranění kolena. Cousins šel na 2-2 a zakončil drive 11-yardovou touchdownovou přihrávkou na Pierra Garçona 29 sekund před koncem, čímž se Redskins přiblížili Ravens na rozdíl 2 bodů. Při dvoubodové konverzi si Shanahan vyžádal volbu run/pass a Cousins skóroval po rozehrávce a vyrovnal na 28 bodů. Redskins zvítězili v prodloužení 31:28.

Následující týden, 15. prosince 2012, byl Cousins oznámen jako startér Redskins pro zápas 15. týdne proti Clevelandu Browns, což znamenalo jeho první start v kariéře. Po pomalém prvním poločase Cousins zmobilizoval útok k 28 bodům ve druhém poločase. Cousins zakončil den 26 z 37 a získal 329 yardů a 2 touchdowny, čímž přinesl týmu Washington Redskins vítězství 38:21. Později téhož týdne byl Cousins zvolen nováčkem týdne Pepsi NFL a stal se tak třetím nováčkem Redskins, který v této sezóně získal toto ocenění (po Griffinovi a Alfredu Morrisovi). Celkově se Cousins v základní části sezony 2012 objevil ve třech zápasech, ve kterých zaznamenal 466 přihrávkových yardů, čtyři touchdowny a tři interceptions.

Redskins se kvalifikovali do play-off 2012 s bilancí 10-6. V roce 2012 se Cousins stal nejlepším hráčem týmu, který se dostal do play-off. V kole o divokou kartu se utkali s týmem Seattle Seahawks. Při prohře 24-14 nastoupil Cousins do hry na konci čtvrté čtvrtiny jako náhrada za zraněného Griffina III. Zápas dokončil s bilancí 3 z 10 na 31 yardů a nedokázal tým dotáhnout k vítězství.

Sezóna 2013Edit

Viz také: Sezóna 2013 Washington Redskins

11. prosince 2013 byl Cousins jmenován startovním quarterbackem do konce ročníku poté, co Shanahan deaktivoval Roberta Griffina III na zbytek sezóny, aby ho ochránil pro následující ročník, a Cousinsovou zálohou se stal Rex Grossman. V 15. týdnu při prohře 27:26 s Atlantou Falcons skončil s bilancí 29 ze 45 na 381 yardů, tři touchdowny a dvě interceptions. Cousins nastoupil v pěti zápasech a zaznamenal 854 přihrávkových yardů, 4 touchdowny a 7 interceptions.

Sezóna 2014Edit

Viz také: Sezóna 2014 Washington Redskins

Dne 2. února 2014 se objevila zpráva, že Cousins prohlásil, že je otevřený výměně z Redskins.

V březnu Cousins oznámil, že dres s číslem 12 věnuje nastupujícímu novému wide receiverovi Andre Robertsovi za cenu příspěvku 12 000 dolarů na fotbalový kemp Kirka Cousinse. Cousins poté přešel na dres s číslem #8, které nosil po celou svou středoškolskou a vysokoškolskou kariéru.

V průběhu 2. týdne proti Jacksonville Jaguars Cousins nastoupil místo Griffina, který zápas opustil s vykloubeným kotníkem. Cousins dokončil zápas s 250 přihrávajícími yardy a dvěma touchdowny při vítězství 41:10. Ve 3. týdnu proti Philadelphii Eagles Cousins nastoupil do zápasu a hodil 427 yardů, což byl jeho první zápas, kdy měl více než 400 přihrávek. Washington přesto prohrál následnou bitvu s Eagles 34-37. Ve 4. týdnu proti New York Giants předvedl Cousins špatný výkon, když hodil jeden touchdown a čtyři interceptions a ztratil fumble. Redskins byli vyhozeni 45-14 s celkem 6 turnovery.

V 5. týdnu proti obhájci Super Bowlu Seattlu Seahawks Cousins ukázal pokrok oproti rozpačité prohře s Giants, když hodil dva touchdowny bez jediného interceptionu, včetně 68-yardového touchdownu DeSeanu Jacksonovi. Přestože Cousins předvedl solidní výkon, Redskins prohráli výsledkem 27:17. Po špatném výkonu v prvním poločase v zápase 7. týdne proti Tennessee Titans byl v poločase posazen na lavičku ve prospěch záložního quarterbacka Colta McCoye a do konce sezony už v žádném zápase nenastoupil.

Sezóna 2015Upravit

Cousins v roce 2015

Viz také: Sezóna 2015 Washington Redskins

31. srpna 2015 byl Cousins jmenován startérem sezóny místo Roberta Griffina III. Dne 4. října Cousins vedl 90 yardů dlouhý vítězný zápas proti Philadelphii Eagles, svůj první od roku 2012, když necelou minutu před koncem čtvrté čtvrtiny hodil touchdown Pierru Garçonovi a vyhrál tak zápas 23:20. Cousins se stal nejlepším hráčem zápasu.

Cousins po vítězném comebacku proti Buccaneers v roce 2015

25. října pomohl Cousins dovést Redskins k největšímu vítězství v historii klubu. Poté, co ve druhé čtvrtině zápasu proti Tampě Bay Buccaneers na domácím hřišti prohrával 24:0, skončil Cousins s 317 yardy a celkem čtyřmi touchdowny, třemi přihrávkami a jedním spěšným, přičemž poslední touchdown přihrál Jordanu Reedovi v posledních sekundách zápasu. Cousins také vyrovnal klubový rekord v počtu kompletních přihrávek v jednom zápase (33), čímž vyrovnal Jasona Campbella, kterému se totéž podařilo v roce 2007. Když Cousins po zápase odcházel do šatny, byl zachycen na kameru, jak na novináře křičí „Líbí se vám to?!“, což se později stalo hláškou, kterou Cousins, jeho spoluhráči i fanoušci Redskins používali po zbytek sezony. Cousins a jeho bratr Kyle si později v sezoně podali žádost o ochrannou známku na tuto hlášku a začali prodávat trička s touto hláškou, aby získali peníze pro charitativní organizaci International Justice Mission.

15. listopadu proti New Orleans Saints Cousins hodil čtyři touchdowny a zároveň dosáhl perfektního passer ratingu 158,3, čímž se stal prvním quarterbackem Redskins od roku 1950, kterému se to podařilo alespoň na 20 pokusů. Proti Buffalu Bills 20. prosince Cousins přihrál na čtyři touchdowny a pro další si doběhl, což znamenalo jeho druhý zápas se čtyřmi touchdowny v sezóně.

Následující týden proti Philadelphii Eagles Cousins neuváženě poklekl na quarterbacka v redzone Eagles šest vteřin před poločasovou přestávkou, čímž vyčerpal čas a připravil se o jakoukoli možnost navýšit vedení Redskins. Navzdory tomu Cousins nakonec v zápase přihrál na čtyři touchdowny, což byl jeho druhý po sobě jdoucí výkon se čtyřmi touchdowny a celkově třetí v sezoně. Tento výkon vedl k vítězství Redskins nad Eagles se skóre 38:24, díky němuž tým poprvé od roku 2012, kdy se to podařilo Griffinovi III, vyhrál divizní titul NFC East.

Cousins zakončil sezónu 2015 s nejvyšší úspěšností zakončení (74,7) v domácích zápasech v historii NFL, s minimálním počtem 100 pokusů, a dovedl Redskins k domácí bilanci 6-2. Stal se také prvním quarterbackem Redskins od Sonnyho Jurgensena v roce 1970, který v jedné sezóně zaznamenal alespoň čtyři přihrávky ve třech a více zápasech. Proti Dallasu Cowboys 3. ledna 2016 vytvořil rekord Redskins v počtu přihrávek za jednu sezónu, když dosáhl 4 166. Překonal tak Jaye Schroedera, který měl 4 109 přihrávek v roce 1986. Sezonu také zakončil s 29 přihrávkami, což je druhé místo v historii Redskins za Jurgensenem, který jich měl 31 v roce 1967, a zároveň zaznamenal nejlepší procentuální úspěšnost zakončení v lize 69,8 %, což je druhé místo v historii týmu za Sammym Baughem, který v roce 1945 dokončil 70,3 % svých přihrávek.

Proti Green Bay Packers v kole Wild Card 10. ledna 2016 Cousins dokončil 29 ze 46 přihrávek na 329 yardů a dva touchdowny, přičemž byl šestkrát vyhozen a ztratil jeden fumble. Redskins prohráli 35:18 a ukončili sezónu. V žebříčku 100 nejlepších hráčů NFL za rok 2016 byl svými spoluhráči zařazen na 85. místo.

Sezóna 2016Edit

Viz také: Sezóna 2016 Washington Redskins

Cousins se měl stát po sezóně 2016 nechráněným volným hráčem, ale Redskins na něj 1. března 2016 použili nevýhradní franchise tag. Visačka fungovala jako roční smlouva na 20 milionů dolarů, která bránila ostatním týmům v lize podepsat s ním smlouvu, aniž by se Redskins vzdali dvou výběrů v prvním kole draftu.

V průběhu zápasu 8. týdne mezinárodní série proti Cincinnati Bengals na stadionu ve Wembley Cousins hodil 458 přihrávkových yardů, přičemž zápas skončil remízou 27:27. Cousins si tak vytvořil kariérní maximum. Jelikož zápas skončil remízou, bylo to také poprvé, kdy zápas konaný v Londýně dospěl do prodloužení. V 11. týdnu proti Green Bay Packers Cousins hodil 375 yardů spolu se třemi touchdowny, což mu vyneslo třetí ocenění pro nejlepšího útočníka týdne NFC. Po zápase byl Cousins zachycen na kameru, jak se ptá generálního manažera Redskins Scota McCloughana: „Jak se vám teď líbím?“, čímž podle mnohých médií Cousins řešil obavy ze své potenciálně lukrativní dlouhodobé smlouvy s týmem na příští sezonu. Při prohře na Den díkůvzdání proti Dallas Cowboys Cousins dokončil 41 z 53 přihrávek na 449 yardů se třemi touchdowny a bez interceptions, čímž se zařadil na druhé místo v žebříčku nejvíce přihrávek v zápase na Den díkůvzdání v historii NFL. Za své úspěchy v měsíci listopadu získal Cousins ocenění nejlepšího ofenzivního hráče měsíce NFC, což se mu podařilo již podruhé. V 16. týdnu na Štědrý den proti Chicagu Bears si Cousins při vítězství 41:21 připsal dva touchdowny. Přestože Cousins nepostoupil do play-off, dovedl tým k vítězné bilanci 8-7-1 a sezónu zakončil s kariérním maximem 4 917 přihrávkových yardů, což bylo třetí místo v NFL za Drew Breesem a Mattem Ryanem, a překonal tak různé osobní i týmové rekordy, které stanovil v předchozím roce. Cousinsova 67% úspěšnost dokončení se umístila na 7. místě a jeho 45,7% úspěšnost dokončení hlubokých míčů na 5. místě mezi quarterbacky NFL v roce 2016.

Vzhledem ke svým výkonům v sezóně byl Cousins jmenován do svého prvního Pro Bowlu, kde nahradil quarterbacka Atlanty Falcons Matta Ryana, který se nemohl zúčastnit kvůli účasti Falcons v Super Bowlu LI. Během zápasu hrál Cousins po většinu druhého poločasu a zejména donutil ke ztrátě míče cornerbacka Denveru Broncos Aqiba Taliba poté, co ho pronásledoval po hřišti poté, co na konci čtvrté čtvrtiny hodil interception. Cousins byl také svými kolegy zařazen na 70. místo v žebříčku 100 nejlepších hráčů NFL roku 2017.

Sezóna 2017Upravit

Cousins běhal v roce 2017

Podívejte se také: Cousins běhal v roce 2017: Sezóna 2017 Washington Redskins

Po skončení sezóny se Cousins opět stal nechráněným volným hráčem a před začátkem volných hráčů se s týmem pokoušel dohodnout na dlouhodobé smlouvě, ale podařilo se mu dohodnout až 28. února 2017 na exkluzivním franchise tagu, čímž se stal prvním quarterbackem v historii NFL, který byl franchise tagován v několika po sobě jdoucích letech. Ve třetím týdnu vítězství nad Oaklandem Raiders v nedělním nočním fotbale NBC Cousins dosáhl 25 z 30 bodů za 365 yardů a tři touchdowny, což mu vyneslo čtvrté ocenění pro nejlepšího ofenzivního hráče NFC v kariéře. V 10. týdnu proti Minnesotě Vikings Cousins při porážce 38:30 dvěma touchdowny vyrovnal své kariérní maximum v jednom zápase. Celkově v sezóně 2017 skončili Cousins a Redskins s bilancí 7-9 a nepostoupili do play-off. Sezonu zakončil s bilancí 347 z 540, což znamenalo 4 093 yardů, 27 touchdownů a 13 interceptions. Sezóna 2017 znamenala jeho třetí sezónu v řadě, kdy přihrál alespoň 4 000 yardů. Kromě celkového počtu přihrávek naběhl 49krát na 179 yardů a čtyři rushing touchdowny. V žebříčku 100 nejlepších hráčů NFL za rok 2018 byl svými kolegy zařazen na 94. místo.

Minnesota VikingsEdit

15. března 2018 podepsal Cousins s Minnesotou Vikings plně garantovanou tříletou smlouvu v hodnotě 84 milionů dolarů. Jedná se o první plně garantovanou a v době podpisu i nejlépe placenou smlouvu v historii NFL.

Sezóna 2018Edit

Viz také: Sezóna 2018 Minnesota Vikings

Při svém debutu v dresu Vikings v úvodním utkání sezóny proti San Franciscu 49ers přihrál na 244 yardů a dva touchdowny při vítězství 24-16. Ve druhém týdnu proti Green Bay Packers Cousins skončil s 425 přihrávkami, čtyřmi touchdowny a jedním interceptionem, když zápas skončil remízou 29:29. Ve 4. týdnu, při prohře 38-31 s Los Angeles Rams ve Thursday Night Football, měl 422 pass yardů a tři passing touchdowny. I přes Cousinsův silný statistický start do sezóny nakonec ovlivnila sezónu Vikings nekonzistence v rámci útoku a trenérského štábu. Do 14. týdne proti Seattlu Seahawks vstupovali Vikings s bilancí 6-5-1 a stále byli ve hře o play-off, ale prohra 21:7 v pondělním nočním fotbale vedla k propuštění ofenzivního koordinátora Johna DeFilippa. Vikings vyhráli další dva zápasy, proti Miami Dolphins a Detroit Lions, přičemž Cousins přihrál dohromady pět touchdownů a jeden interception. Ve finále základní části proti Chicagu Bears by Vikingové v případě vítězství postoupili do play-off, ale padli 24:10, přičemž Cousins přihrál na 132 yardů a jeden touchdown. Cousins zakončil svou první sezónu v dresu Vikings s bilancí 4298 přihrávaných yardů, 30 touchdownů a 10 interceptions.

Sezóna 2019Edit

Viz také: Sezóna 2019 Minnesota Vikings
Cousins v zápase proti svému bývalému týmu Washington Redskins

V prvním týdnu proti Atlantě Falcons Kirk Cousins dokončil 8 z 10 přihrávek na 98 yardů a touchdown při výhře 28-12. Ve 2. týdnu proti Green Bay Packers Cousins při prohře 21:16 dokončil 14 přihrávek na 230 yardů s jedním touchdownem a dvěma interceptions. Ve 3. týdnu proti Oakland Raiders Cousins při vítězství 34-14 dokončil 15 přihrávek na 174 yardů, včetně 35 yardů touchdownu. Ve 4. týdnu proti Chicagu Bears měl Cousins dvě přihrávky a žádný touchdown, ale přesto při prohře 16:6 přihrál 27krát na 233 yardů. V pátém týdnu proti New York Giants Cousins při výhře 28-10 dokončil 22 přihrávek na 306 yardů a dva touchdowny. V 6. týdnu proti Philadelphii Eagles Cousins při výhře 38:20 hodil 333 yardů, čtyři touchdowny a jeden interception. V 7. týdnu proti Detroit Lions přihrál 337 yardů a čtyři touchdowny při vítězství 42-30.

V 11. týdnu proti Denver Broncos Cousins přihrál 319 yardů a tři touchdowny, když Vikings překonali dvacetibodovou ztrátu po prvním poločase a vyhráli 27-23.

V 11. týdnu proti Denver Broncos Cousins přihrál 319 yardů a tři touchdowny. Ve 13. týdnu proti Seattlu Seahawks v pondělním zápase Monday Night Football Cousins hodil 276 yardů, dva touchdowny a jeden interception při prohře 37:30. Cousins tak rozšířil svou pondělní bilanci na 0-8 bodů. V 16. týdnu, opět proti Green Bay Packers v pondělním nočním zápase, Cousins hodil 122 yardů, jeden touchdown a jeden interception při prohře 23:10. Packers si vítězstvím zajistili titul v divizi NFC North. Cousinsova bilance v pondělním nočním fotbale se tak prodloužila na 0-9. Vzhledem k tomu, že pozice Vikings v play-off je daná, Cousins se finále základní části nezúčastnil. Sezonu 2019 zakončil s 3 602 přihrávkovými yardy, 26 přihrávkovými touchdowny a šesti interceptions.

V zápase NFC Wild Card proti New Orleans Saints Cousins při vítězství 26:20 hodil 242 yardů a vítězný touchdown tight endovi Kyleu Rudolphovi v prodloužení. V divizním kole proti San Franciscu 49ers hodil Cousins 172 yardů, touchdown a interception při prohře 27:10 na cestě.

Sezona 2020Edit

Viz také: Sezona 2020 Minnesota Vikings

Dne 18. března 2020 Cousins podepsal s Vikings dvouleté prodloužení smlouvy na 66 milionů dolarů. 2. týden proti Indianapolis Colts Cousins při prohře 28:11 hodil 113 yardů a tři interceptions. Cousins zakončil zápas s celkovým quarterback ratingem 15,9, což je třetí nejnižší hodnota v historii klubu Vikings. v následujícím týdnu, v zápase proti Tennessee Titans, se Cousinsovi dařilo mnohem lépe, když při prohře 31-30 hodil 251 yardů, tři touchdowny a dvě interceptions. Ve čtvrtém týdnu proti Houstonu Texans hodil Cousins 260 yardů a jeden touchdown při vítězství 31:23. Ve čtvrtém zápase se Cousins stal nejlepším hráčem týmu. Jednalo se o první vítězství Vikings v sezóně. V 6. týdnu proti Atlantě Falcons hodil Cousins při prohře 40-23 343 yardů, tři touchdowny a tři interceptions. Cousins hodil všechny tři interceptions v první polovině zápasu. 9. týden proti Detroit Lions hodil Cousins 220 yardů a tři touchdowny z pouhých 13 pokusů během vítězství 34:20. V zápase proti Detroit Lions hodil Cousins 220 yardů a tři touchdowny z pouhých 13 pokusů.

V 10. týdnu proti týmu Chicago Bears v pondělním nočním zápase Cousins při vítězství 19:13 hodil 292 yardů, dva touchdowny a jeden interception. Jednalo se o vůbec první Cousinsovo vítězství v Monday Night Football poté, co předtím ve své kariéře zaznamenal bilanci 0-9. V 11. týdnu proti týmu Dallas Cowboys hodil Cousins při prohře 31-28 318 yardů a tři touchdowny. Ve 12. týdnu proti týmu Carolina Panthers hodil Cousins 307 yardů a tři touchdowny při vítězství 28-27. Jednalo se o Cousinsův čtvrtý zápas v řadě s passer ratingem nad 100. Za svůj výkon ve 12. týdnu byl Cousins vyhlášen ofenzivním hráčem týdne NFC. Ve 13. týdnu proti týmu Jacksonville Jaguars měl při vítězství 27-24 v prodloužení 305 přihrávkových yardů, tři touchdowny a jeden interception. V 16. týdnu proti New Orleans Saints na Štědrý den hodil Cousins 291 yardů a tři touchdowny při prohře 33-52, čímž vyřadil Vikings z boje o postup do play-off. V 17. týdnu proti Detroit Lions hodil Cousins 405 yardů a 3 touchdowny a další touchdown si připsal při vítězství 37:35. Cousins byl za svůj výkon vyhlášen ofenzivním hráčem týdne NFC. sezónu zakončil s 4 265 přihrávkami, 35 přihrávkami a 13 interceptions.