Splash Brothers

Curry je držitelem rekordu NBA v počtu tříbodových střel za sezonu.

Zlatý stát si vybral 180 cm vysokého Curryho v prvním kole draftu NBA v roce 2009 jako sedmého hráče v pořadí. Přestože Warriors už měli v Monta Ellisovi dalšího štíhlého, dvoumetrového, ofenzivně laděného rozehrávače, trenér Don Nelson měl ve svém systému Nellieho Balla zálibu v používání malých sestav a myšlenka výběru Curryho ho zahřála. Ellis však na setkání s médii prohlásil, že jsou s Currym příliš malí na to, aby spolu hráli. O dva roky později, zatímco si Curry a Ellis na sebe stále zvykali, přidali Warriors dalšího skórujícího obránce v podobě 2,01 m vysokého Thompsona, kterého draftovali v roce 2011 v prvním kole z celkového 11. místa. Curry a Thompson spolu v prvním roce jako spoluhráči strávili jen málo času; sezóna 2011/12 byla kvůli výluce NBA zkrácena na 66 zápasů a Curry kvůli zranění vynechal 40 utkání. Ke konci sezony Golden State vyměnili fanoušky oblíbeného Ellise za centra Andrewa Boguta, čímž Curry zůstal v čele týmu a Thompsonovi se otevřela pozice shooting guarda, který poskytl potřebnou velikost do jejich zadních řad.

V sezoně 2012-13 Curry a Thompson dohromady nastříleli 483 tříbodových košů, což je nejvíce v historii NBA. Curry vytvořil rekord NBA s 272 trojkami, zatímco Thompson jich přidal 211, což byla v té době 22. nejlepší sezona v historii ligy. Trenér Warriors Mark Jackson se vyjádřil, že tento tandem je „nejlepší střelecký backcourt všech dob“. Golden State postoupili do druhého kola play-off NBA a poté prohráli s pozdějším vítězem Západní konference San Antonio Spurs. Curry a Thompson se v sezoně 2013/14 stali prvními spoluhráči, kteří se umístili na prvním a druhém místě v počtu tříbodových střel, když jich nastříleli 261, respektive 223. O jednu trojku také rozšířili svůj společný rekord (484) a společně dosáhli průměru 42,4 bodu na zápas. Curry trefoval 42,4 % svých tříbodových pokusů a Thompson proměňoval 41,7 %, ESPN.com napsal, že „žádný backcourt v historii nesoupeřil s bratry Splashovými v obou kategoriích objemu a efektivity tříbodových pokusů“. V mimosezónním období byli oba členy amerického národního týmu, který v roce 2014 získal zlato na mistrovství světa FIBA. Oba dohromady nastříleli více trojek než kterékoli jiné duo na turnaji, když se postarali o 43 ze 77 trojek týmu USA ve 13 zápasech. Thompson se v mezinárodní soutěži prosadil jako hvězda a projevil se spíše jako Curryho vrstevník než jeho parťák. Byl druhým nejlepším střelcem týmu USA s průměrem 12,7 bodu, zatímco Curry přidával 10,7.

Thompson se na mistrovství světa 2014 projevil jako hvězda.

Před sezónou 2014-15 Warriors zvažovali rozpad této dvojice a výměnu Thompsona za útočníka Kevina Lovea, ale zachovali si základní sestavu tím, že s Thompsonem podepsali čtyřleté prodloužení smlouvy na 70 milionů dolarů. V této sezóně Curry a Thompson nastříleli v jednom zápase po 50 bodech, což se stalo teprve posedmé v jednom týmu v jedné sezóně NBA a poprvé od sezóny 1994/95. V roce 2015 oba nastoupili v Utkání hvězd NBA a stali se tak prvními spoluhráči, kteří nastoupili jako rozehrávači v Utkání hvězd od roku 1975. Curry při svém druhém startu v All-Star v řadě získal nejvíce hlasů fanoušků ze všech hráčů. Thompson, který v lednu dosáhl rekordů NBA v jedné čtvrtině zápasu (37 bodů a devět tříbodových střel během 52bodového zápasu), debutoval v All-Star. Trenéři Západní konference ho do týmu zvolili jako náhradníka, než ho trenér Západu Steve Kerr, který se v té sezoně stal koučem Warriors, jmenoval náhradníkem. Bratři Splash Brothers byli prvním duem Warriors v All-Star od Tima Hardawaye a Chrise Mullina v roce 1993 a první dvojicí hráčů v All-Star od Ricka Barryho a Nata Thurmonda v roce 1967. Během All-Star víkendu se Curry a Thompson zúčastnili také soutěže o tři body, která byla všeobecně považována za soutěž s největším počtem účastníků v historii této akce. Oba postoupili do tříčlenného finále, než Curry soutěž vyhrál.

Válečníci zakončili Kerrovu první sezónu s nejlepší bilancí v lize 67-15, což je nejvíce výher v historii trenéra nováčka NBA, a v roce 2015 vyhráli finále NBA a získali svůj první titul po 40 letech. Curry získal cenu pro nejužitečnějšího hráče NBA. Kerr nechal Curryho hlídat rozehrávače soupeře, což Curry přičítal tomu, že se dokázal lépe soustředit; Jackson předtím tuto obrannou zodpovědnost přiděloval vyššímu Thompsonovi. Curry navíc překonal svůj vlastní rekord v počtu tříbodových střel (286) a Thompson opět skončil druhý v lize (239), když oba dohromady dali 525 trojek, čímž překonali svůj předchozí rekord o 41 a zároveň proměnili 44 % svých střel. Oba byli jmenováni do All-NBA týmu, Curry do prvního a Thompson do třetího týmu. Bylo to poprvé, co byli spoluhráči Warriors jmenováni do All-NBA ve stejné sezóně od roku 1991-92, kdy byli oceněni Mullin (první tým) a Hardaway (druhý tým). Curry a Thompson byli prvními spoluhráči v zadních řadách, kteří byli vybráni do All-NBA od sezony 1979-80, kdy byli do druhého týmu jmenováni Gus Williams a Dennis Johnson ze Seattlu.

Bývalý prezident Barack Obama se vyjádřil, že dává přednost Thompsonově střele z výskoku před Curryho.

Na počest mistrovského titulu z roku 2015 navštívili Golden State v únoru 2016 Bílý dům a prezident Barack Obama se vyjádřil, že Thompsonova střela z výskoku je „ve skutečnosti o něco hezčí“ než Curryho. Warriors vstupovali do All-Star přestávky 2015-16 s bilancí 48-4, což byl nejlepší start v historii NBA. Curry byl zvolen do All-Star Game jako rozehrávač a Thompson byl vybrán jako náhradník spolu se spoluhráčem Draymondem Greenem. Curry měl průměr 29,8 bodu na zápas a on i Thompson byli opět 1-2 v lize v počtu trefených trojek. Opět byli vybráni do soutěže o nejlepší trojku a Curry byl velkým favoritem na vítězství; sázková kancelář Bovada uvedla Curryho jako favorita na vítězství s kurzem 10-11, zatímco Thompson byl druhý s kurzem 9-2. Oba opět postoupili do finálového kola, ale Thompson zvítězil, zatímco Curry byl druhý, když ho předstihl v poměru 27:23.

Když do konce sezony zbývalo 24 zápasů, Curry opět překonal svůj rekord NBA v počtu tříbodových střel, když proti Oklahoma City Thunder dosáhl 288 bodů při výhře 121:118. Dvanácti trojkami v zápase navíc vyrovnal rekord NBA, včetně vítězné střely zpoza 30 stop (9,1 m) v poslední vteřině prodloužení. Curry a Thompson překonali svůj společný rekord v počtu tříbodových střel za sezonu už po 66 zápasech, když se Warriors (60-6) stali nejrychlejším týmem v historii ligy, který kdy dosáhl 60 výher v sezoně. Golden State zakončili sezonu s rekordem NBA 73 výhrami. Curry zakončil sezonu se 402 trefenými tříbodovými střelami a Thompson byl s 276 trefami druhý. Jejich společný součet 678 překonal předchozí rekord o 153 střel. Byli také nejlépe střílejícím duem v NBA s průměrem 52,2 bodu na zápas. V play-off se Warriors ve finále Západní konference zvedli ze stavu 3:1 na zápasy a porazili Oklahomu City 4:3 na zápasy. Thompson nastřílel v šestém zápase 41 bodů a dal rekordních 11 tříbodových košů v play-off NBA a bratři Splash Brothers se stali prvními hráči NBA, kteří v sérii play-off zaznamenali alespoň 30 tříbodových košů. Jejich 62 tref dohromady překonalo celkový počet 55 tref Thunderů v sérii.

V sezóně 2016-17 se Curry a Thompson stali prvními dvěma hráči v historii NBA, kteří v pěti po sobě jdoucích sezónách nastříleli alespoň 200 tříbodových košů. Curry překonal rekord NBA v počtu tříbodových pokusů v jednom utkání, když jich dal 13. Překonal tak dosavadní rekord 12, který držel společně s Kobem Bryantem a Donyellem Marshallem. V sezóně 2017-18 toto duo opět nastřílelo po 200 trojkách a prodloužilo tak svůj rekord v počtu po sobě jdoucích sezón s 200 nastřílenými trojkami. V šestém utkání finále Západní konference proti Houstonu nastřílel Thompson 35 bodů a trefil 9 ze 14 trojek a Curry přidal 29 bodů a pět trojek, čímž pomohl Warriors překonat 17bodový deficit a vyhrát 115:86, odvrátit vyřazení a vyrovnat stav série na 3:3. Splash Brothers ve druhém poločase přestříleli Rockets 37-25, přičemž za tři body stříleli 11 z 15.

K Warriors se v sezoně 2018-19 připojil hvězdný centr DeMarcus Cousins. Když byl v roce 2014 spoluhráčem Curryho a Thompsona v americkém týmu na mistrovství světa v basketbalu FIBA, žertoval, že je třetím Splash Brotherem. Tehdy ve své čtyřleté kariéře trefil devět z 61 tříbodových pokusů (14,8 %), ale za čtyři roky se zlepšil na 35,1 %. Dne 29. října 2018 proti Chicagu Bulls trefil Thompson rekordních 14 trojek v NBA a překonal tak Curryho dosavadní rekord (13). Thompson nastřílel 52 bodů za 27 minut, přičemž trefil 14 z 24 svých trojek. Svými 10 trojkami v prvním poločase vyrovnal rekord Chandlera Parsonse z roku 2014 a Golden State v prvním poločase trefili 17 trojek, čímž vytvořili rekord NBA za poločas. Vzhledem k tomu, že Curry už dříve v ročníku 2018-19 nastřílel 51 bodů, stali se bratři Splash Brothers prvními spoluhráči v NBA, z nichž každý nastřílel 50 a více bodů v soutěži během prvních osmi zápasů svého týmu. V play-off 2019 vyřadili Warriors v prvním kole Los Angeles Clippers 4:2, ale Curry i Thompson utrpěli v šestém utkání výron kotníku a jejich vstup do prvního utkání konferenčního semifinále proti Houstonu byl sporný. Série byla po čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2 a bratři Splash Brothers se potýkali se střelbou za tři body, když v pěti zápasech v řadě dohromady minuli nejméně dvě třetiny pokusů, což je nejdelší série v jejich postsezonní historii. Vzhledem k tomu, že se oba trápili se střelbou, byl Kevin Durant nejlepším hráčem Warriors v play-off a do pátého zápasu vstupoval s průměrem 35,4 bodu. Durant však opustil hru 2:05 minuty před koncem třetí čtvrtiny poté, co utrpěl natažené pravé lýtko; později byl vyloučen na neurčito. Curry dovedl Golden State k vítězství v pátém utkání, když po Durantově odchodu nastřílel 16 ze svých 25 bodů, zatímco Thompson v tomto úseku zaznamenal sedm ze svých 27 bodů. Warriors získali sérii na svou stranu v šestém utkání, když Thompson zaznamenal 21 ze svých 27 bodů v prvním poločase a Curry nasbíral všech svých 33 bodů ve druhém poločase. Golden State prohrálo ve finále 2019 s Toronto Raptors 4:2 na zápasy. Už bez Duranta, který se vrátil a v pátém zápase si natrhl achilovku, přišli Warriors ke konci třetí čtvrtiny rozhodujícího šestého zápasu o Thompsona poté, co si přetrhl přední zkřížený vaz v levém koleni.

Golden State skončili v ročníku 2019/20 s nejhorší ligovou bilancí 15-50. Thompson vynechal celou sezonu kvůli rehabilitaci zranění a Curry byl po říjnové zlomenině levé ruky omezen na pět zápasů za celou sezonu. Sezona Warriors skončila předčasně kvůli pandemii COVID-19. V listopadu 2020 si Thompson při zápase s výběrem přetrhl pravou Achillovu šlachu a jeho účast v sezoně 2020-21 byla vyloučena.