Valoare netă: 45 milioane de dolari
Data nașterii: 28 decembrie 1960 (60 de ani)
Gender: Bărbat
Înălțime: 5 ft 8 in (1.74 m)
Profesie: Actor, producător de film, artist de arte marțiale, pilot de mașini de curse
Naționalitate: Statele Unite ale Americii

Cât valorează Chad McQueen?

Câștigul net al lui Chad McQueen: Chad McQueen este un actor, artist marțial, producător și pilot de curse american care are o avere netă de 45 de milioane de dolari. Chad McQueen s-a născut în Los Angeles, California, și este fiul actorului și pilotului de curse, Steve McQueen. Chad McQueen și-a început cariera de actor profesionist la mijlocul anilor ’70. El a continuat să apară în proiecte precum „The Karate Kid” și „The Karate Kid, Part II”, „Martial Law”, „New York Cop”, „Red Line”, „Number One Fan”, „Papertrail” și „Fall”: The Price of Silence”. A început să concureze când era în școala primară, după ce a fost expus la acest sport în timp ce se afla pe platoul de filmare cu tatăl său în timpul filmărilor la „Le Mans”. A câștigat prima sa cursă la vârsta de șase ani. A continuat să concureze în toate competițiile, de la Motocross la Baja 1000, și a concurat pentru Westerness Racing până la începutul anilor 2000. În 2006, a suferit răni masive într-un accident în timp ce se antrena pentru cursa de 24 de ore de la Daytona. A ales să se retragă după ce și-a terminat reabilitarea un an mai târziu, iar acum este proprietarul McQueen Racing, LLC, o companie de motociclete și mașini personalizate.