Carlos Hyde

Mérési adatok a draft előtt
magasság súly karhossz kézméret 40 yardos futás 10…yardos hasítás 20 yardos hasítás Függőleges ugrás Távolugrás Bench press Wonderlic

2014 NFL Draft

Hyde-ot a San Francisco 49ers draftolta a 2014-es NFL Draft második körében (57.). Ő volt a harmadik futójátékos, akit kiválasztottak a 2014-es NFL Drafton a Tennessee Titans által kiválasztott Bishop Sankey és a Cincinnati Bengals által kiválasztott Jeremy Hill után.

San Francisco 49ers

2014-es szezon: Rookie év

Hyde a 49ersnél 2014-ben

Nagyok voltak az elvárások Hyde-dal szemben, aki egy amúgy is zsúfolt backfieldbe érkezett. Mivel a pozícióban nagy volt a mélység, Hyde-nak Kendall Hunterrel, LaMichael James-szel, Marcus Lattimore-ral és a 49ers minden idők legjobb futójával, Frank Gore-ral kellett versenyeznie. Egy sor sérülés miatt Hyde feljebb lépett a mélységi táblázaton, és Gore mögé került a hátvédek közé. A tavalyi szezon tartalék futója, Kendall Hunter az edzőtáborban elszakította az ACL-jét, Marcus Lattimore visszavonult egy korábban, az egyetemen elszenvedett ACL- és MCL-szakadás miatt, LaMichael James pedig kificamította a könyökét. Jamest később elengedte a csapat. A Dallas Cowboys elleni szezonnyitón Hyde hét futással 50 yardot és egy touchdownt ért el. A következő hetekben a csapat nem sokat szerepeltette Hyde-ot, összesen csak hét futást adott neki. A 10. héten a New Orleans Saints ellen egy szoros meccsen a csapat Frank Gore-ra támaszkodva fordult, így Hyde a meccs nagy részében a kispadon maradt, de Hyde ígéretesnek tűnt, amikor négy futással 36 yardot és egy touchdownt ért el. Két egymást követő vereség után a 49ers kiesett a rájátszásból, így a csapat arra törekedett, hogy a fiatalok több ismétlést kapjanak. A 15. héten a Seattle Seahawks ellen Hyde jól játszott, amíg a negyedik negyedben ki nem ültették a kispadra a meccs közben elszenvedett boka- és hátsérülése miatt. Hyde kihagyta a szezon utolsó két mérkőzését. A szezont 83 futással, 333 yarddal és négy touchdownnal fejezte be.

2015-ös szezon

Miután a 49ers úgy döntött, hogy nem szerződteti újra Frank Gore-t, Hyde az első számú esélyesként lépett be a szezonba, hogy ő legyen a fő hátvéd, de a kezdő pozícióért Mike Davis, Reggie Bush és a korábbi rögbi liga sztár Jarryd Hayne ellen kellett versenyeznie. Őt nevezték ki kezdőnek a 2015-ös szezonra. A szezonnyitón Hyde karrierje legjobb meccsét játszotta, 26 futással 168 yardot futott és két touchdownt ért el – az egyik touchdownt egy elképesztő pörgős mozdulattal – a Minnesota Vikings ellen. A következő hetekben a csapat két vereséget szenvedett idegenben a Pittsburgh Steelers és az Arizona Cardinals ellen, valamint egy hazai vereséget a Green Bay Packers ellen, aminek az lett az eredménye, hogy a csapat a passzjátékra koncentrált a pontszerzés érdekében, és felhagyott a futójátékkal. Az 5. héten a New York Giants ellen kiegyensúlyozottabb volt a csapat, Hyde 21 futással 93 yardot és egy touchdownt ért el. Sikeres játéka ellenére a 49ers Eli Manning utolsó percben, 21 másodperccel az óra előtt adott touchdown-passzával vesztett Larry Donnellnek. A vereség után még több rossz hír érkezett, Hyde a meccs közben eltörte a lábát. A következő két meccsen végigjátszotta a sérüléssel bajlódva, de a 8. héten leállt, és a szezon hátralévő részében már nem tért vissza. Műtétre volt szüksége, hogy helyrehozzák a terheléses törést. December 12-én Hyde-ot sérült tartalékba helyezték. Hyde 115 futással 470 yardot és három touchdownt ért el.

2016-os szezon

Hyde a 2016-os szezonban a 49ers támadójátékának egyik kevés fénypontjaként lépett pályára. Hyde-ra nagy mennyiségű munkát vártak a 49ers kezdő futójátékosaként, a csapat új vezetőedzője, Chip Kelly támadása a jó rohanó támadásra épül. A szezonnyitón a csapat 28-0-s győzelemmel zárta ki a Los Angeles Ramst, Hyde nagyszerű meccset futott 88 yardot és két touchdownt a Monday Night Footballon. A 2. héten a 49ers az NFC címvédő Carolina Panthersszel és annak Top 10-es védelmével került szembe. Hyde lassan kezdte a meccset, amikor elvesztette a labdát, amit a védelem touchdownra visszahozott. Ezt követően Shaun Draughn-nal osztozott a játékidőn a fumble miatt. A támadók az első félidőben nem tudták következetesen futni a labdát. A félidő után a Panthers támadása beindult, a 49ers pedig abbahagyta a labdafutást, hogy megpróbáljon visszavágni. Hyde ezután nem sok carry-t kapott. A mérkőzést 14 futással és 34 yarddal fejezte be. A 3. héten a divíziós rivális Seattle Seahawks ellen Hyde jó meccset játszott, bár a támadók lassan kezdték a meccset, beleértve Hyde-ot is, aki az első félidőben csak 23 yardot futott. A második félidőben a passzoló támadás hatástalan volt a Seattle Seahawks “Legion of Boom” ellen, de Hyde és a rohanó támadás egyre hatékonyabb volt, ahogy a játékidő előrehaladt, Hyde két nyolc yardos touchdownt futott a negyedik negyedben. Végül 21 futással 103 yardot és két touchdownt szerzett. A következő két hétben Hyde megtartotta a lendületét, 74 yardot és egy touchdownt, valamint 78 yardot és egy touchdownt futott a 4. és 5. héten a Dallas Cowboys és az Arizona Cardinals ellen. A következő héten Hyde 52 yardot futott 14 futással a Buffalo Bills ellen. A mérkőzésen Hyde jobb vállrándulást szenvedett, és a következő két mérkőzésen kiesett. A 11. héten a New England Patriots ellen a csapat jól játszott, szorosan tartotta a meccset egészen a negyedik negyedig, amikor a Patriots 17-7-re felülmúlta a 49ers-t. Hyde 19 futással 86 yardot szerzett. A 13. héten a Chicago Bears ellen a rossz időjárás miatt mindkét csapat passzolótámadása nehézségekbe ütközött, és a futójátékra támaszkodott, Hyde 20 futással és 92 yarddal fejezte be a meccset. A következő héten Hyde 193 yardot futott és egy elkapó touchdownt ért el a New York Jets elleni hosszabbításos vereségben. Hyde 2016-ban 13 mérkőzésen kezdett, a szezont 217 futással, 988 yarddal és hat touchdownnal fejezte be, emellett 27 elkapással, 163 yarddal és három touchdownnal, és a Pro Bowl pótselejtezőjére is nevezték. Sajnos Hyde 2016. december 27-én sérült tartalékba került, miután MCL-sérülést szenvedett.

2017-es szezon

Hyde a Washington Redskins elleni mérkőzésen 2017-ben

A holtszezonban a 49ers új vezetőedzője, Kyle Shanahan és általános igazgatója, John Lynch sok versenytársat hozott a running back pozícióba. Hyde örömmel fogadta a kihívást, mondván “ez csak arra sarkall, hogy a következő szintre emeljem a játékomat, kezdő akarok lenni”. Hyde óriási formában lépett be a 2017-es szezonba, az edzőtáborba remek formában érkezett 228 fontot nyomva. Egy interjúban Hyde-ot idézték, aki azt mondta: “Középiskola óta nem voltam ilyen könnyű, most vagyok életem legjobb formájában”. Carlos Hyde új testének átalakulása a pályán is eredményre vezetett, minden eddiginél gyorsabb kirohanást mutatott a rohanási kísérleteknél. Hyde a szezonnyitón átlagosan öt yardot tett meg hordásonként, de az első félidő után a csapat hátrányból játszott, így a visszatérés érdekében a támadósor erősen a passzolásra koncentrált, elhagyva a rohanó támadást. Hyde a Carolina Panthers ellen kilenc futáskísérlettel 45 yardot ért el. A 2. héten Hyde vitte a támadást a Seattle Seahawks ellen. Az első félidőben hét futással 102 yardot futott, a legtöbb yardot pályafutása leghosszabb futásával érte el, megtörve egy 61 yardos futást. Hyde a mérkőzés végén 15 futással 124 yardot ért el, ezzel ő lett az első futójátékos, aki egymás után 100 yardot futott Seattle-ben, mióta Pete Carroll 2010-ben vezetőedző lett. Hyde 124 futott yardjával az összes futójátékost vezette a 2. héten. A 3-8. héten Hyde két mérkőzésen két futó touchdownt ért el. A 9. héten az Arizona Cardinals ellen Hyde verekedésbe keveredett Frostee Ruckerrel és Haasan Reddickkel, és mindhárom harcost kiállították, mert verekedés közben ütéseket dobáltak. November 9-én Hyde-ot 9 115 dolláros pénzbüntetéssel sújtották a verekedésben játszott szerepe miatt. Az alapszakasz utolsó négy mérkőzésén a négy mérkőzésből háromban legalább egy futó touchdownt ért el, az alapszakasz fináléjában pedig 88 futó yardot és két futó touchdownt jegyzett.

A 2017-es szezonban mind a 16 mérkőzésen játszott Hyde 940 futó yarddal, 350 elkapó yarddal és nyolc futó touchdownnal zárta a szezont. A 2018-as NFL Top 100 játékosának rangsorában a 97. helyet szerezte meg társai között.

Cleveland Browns

Hyde a 2018-as edzőtáborban

Hyde 2018. március 15-én hároméves szerződést írt alá a Cleveland Browns-szal. Hyde a Pittsburgh Steelers elleni szezonnyitón debütált a Brownsban. A 21-21-es döntetlennel végződő mérkőzésen 22 futással 62 futott yardot és egy futó touchdownt ért el, amivel segített a Brownsnak megszakítani 17 meccses vereségsorozatát. Szeptember 20-án, a 28. születésnapján Hyde barátnője megszülte volna első gyermekét, és a kórházból elment a Browns Thursday Night Football mérkőzésére a New York Jets ellen. Hyde 97 yardot és két touchdownt futott, köztük a győztes gólt, amellyel a Browns 21-17-es győzelmet aratott, 19 meccs után először. Hyde ezután visszatért a kórházba, ahol barátnője életet adott kisfiuknak.

Jacksonville Jaguars

2018. október 19-én a Browns elcserélte Hyde-ot a Jacksonville Jaguarshoz a 2019-es NFL Draft ötödik körös választásáért. Hyde a 2018-as szezon hátralévő részében Leonard Fournette-tel és T. J. Yeldonnal osztozott a hátvédposzton. Összességében Hyde a 2018-as szezont 571 futott yarddal és öt futott touchdownnal zárta.

2019. március 8-án Hyde-ot elengedte a Jaguars.

Kansas City Chiefs

2019. március 9-én Hyde egyéves, 2 dolláros szerződést írt alá.8 millió eurós szerződést kötött a Kansas City Chiefsszel.

Houston Texans

2019. augusztus 31-én Hyde-ot elcserélték a Houston Texanshoz a tackle Martinas Rankinért cserébe.Hyde az 1. héten debütált a Texansban a New Orleans Saints elleni Monday Night Football mérkőzésen. A mérkőzésen Hyde tízszer futott 83 yardot és egy passzt fogott két yardot a 30-28-as vereség során. A 6. héten a Kansas City Chiefs ellen Hyde 26-szor futott 116 yardot és 1 touchdownt ért el a 31-24-es győzelem során. A 9. héten a Jacksonville Jaguars ellen a Wembley Stadionban Hyde 160 futott yarddal zárt, köztük egy 58 yardos futással, amely egy touchbackért elvesztett fumble-t eredményezett az endzone-ban. Ennek ellenére a Texans 26-3-ra nyert. 15. héten a Tennessee Titans ellen Hyde 26-szor futott 104 yardot és egy touchdownt a 24-21-es győzelem során. Összességében a 2019-es szezonban Hyde 1070 futott yarddal és hat futott touchdownnal zárt.

A Wild Card Roundban Hyde a Buffalo Bills ellen játszotta első NFL rájátszásbeli mérkőzését. 16-szor futott 48 yardot és volt egy öt yardos touchdown-receptionje, amivel a Texans 22-19-re nyert a hosszabbításban.

Seattle Seahawks

2020. május 28-án Hyde aláírt a Seattle Seahawkshoz. 2020. május 28-án Hyde első mérkőzését a Seahawksban az 1. héten játszotta az Atlanta Falcons ellen. A mérkőzés során Hyde hétszer futott 23 yardot és az első futó touchdownját a szezonban és a Seahawks tagjaként.